Facebook Google+ Twitter

Nauczyciele i rodzice pozytywnie oceniają projekt obniżenia wieku szkolnego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-04 16:41

Nowa ustawa oświatowa, której pierwsze czytanie trwa właśnie w Sejmie, zakłada, że do szkoły pójdą już 6-latkowie, a nie, jak dotąd, 7-latkowie.

Monika Natkaniec, pracująca z 6-latkami w szkole podstawowej numer 209 w Warszawie, mówi, że zerówka mieści się w tym samym budynku, co podstawówka. 6-latkowie mają więc okazję spotykać się ze starszymi kolegami. Według Moniki Natkaniec, dzieci mają z tego wiele korzyści, bo są bardziej samodzielne, zaradne, otwarte na kontakty i zmobilizowane do nauki.

Obniżenie wieku szkolnego będzie też oznaczać, że młodzież zakończy naukę o rok wcześniej, niż do tej pory. Rafał Kunaszyk z Inicjatywy "Daj dziecku szansę" mówi, że to może zwiększyć szanse przyszłych polskich absolwentów na rynku pracy w Europie. "To nie jest kwestia wiedzy, ale umiejętności odnalezienia się w środowisku pracy i współdziałania. Ten rok może być decydujący, na przykład w kwestii języków obcych" - powiedział Kunaszyk.

Nowa ustawa oświatowa zakłada także przeniesienie na samorządy większych uprawnień dotyczących oświaty oraz ograniczenie roli kuratora.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.