Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33887 miejsce

Nauczyciele krzyczą na łódzkich uczniów

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2008-04-05 10:58

"Wróć na miejsce, do cholery! Niedorozwinięta jesteś" - krzyczał na uczennicę nauczyciel IX Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi podczas lekcji przedsiębiorczości. Dlaczego? Dziewczyna była nieprzygotowana do zajęć.

Polska szkoła jest siedliskiem złości i agresji, ale nie tylko z winy uczniów, jak do tej pory sądzono. Równie winni są nauczyciele - tak zaskakujące są wyniki badań przeprowadzonych przez SMG KRC na zlecenie "Polski" i Fundacji Grupy TP.

Potwierdza to przykład z łódzkiego liceum. Zajście sprzed dwóch lat nie odeszło w zapomnienie i wciąż jest komentowane. Zostało uwiecznione przez licealistę kamerą w telefonie komórkowym. Film do dziś można znaleźć w serwisie Youtube. Obejrzało go już ponad 100 tysięcy internautów. I krewki belfer nie może zapomnieć o naganie, którą dostał za zwymyślanie uczennicy.

Kuratorium Oświaty w Łodzi w 2007 r. rozpatrzyło czternaście skarg na pedagogów z woj. łódzkiego. Naruszali oni godność uczniów i łamali prawa dziecka, głównie ubliżając im.

Ofiarami przemocy ze strony nauczycieli w ostatnim semestrze padła ponad połowa chłopców w wieku 14 i 18 lat i blisko 40 proc. 19-letnich dziewcząt. Nawet uczniowie szkół podstawowych stykają się z agresją nauczycieli. Co czwarty 11-latek i co szósta 11-latka skarżyli się na nią ankieterom. Nauczycielom coraz częściej puszczają nerwy. Krzyczą, straszą, obrażają i wyzywają uczniów, wyrzucają ich z klas, czasem nawet używają przemocy fizycznej.

Równocześnie w szkołach zmniejsza się liczba bójek i innych zachowań agresywnych pomiędzy uczniami. Ankieterzy przepytali blisko 22 tysiące uczniów z 292 szkół w całej Polsce.

- Wśród nauczycieli wzrosło przekonanie, że na przemoc trzeba reagować ostro. To otworzyło im furtkę do zachowań agresywnych - tłumaczy psycholog, profesor Janusz Czapiński, autor raportu. - Szczególnie dużo jest tej agresji u nauczycieli uczących w gimnazjach i szkołach zawodowych.

Na obrażanie i wyzywanie poskarżyło się 23 proc. uczniów, to o blisko 7 proc. więcej niż dwa lata temu. - Głupku, debilu, idioto, kretynie, gówniarzu. Takie epitety ze strony nauczycieli to norma - potwierdza Jacek, uczeń zawodówki.

Doświadczyłeś przemocy w szkole? Napisz: szkola@polskatimes.pl

Więcej na ten temat
czytaj dziś w POLSKA Dziennik Łódzki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Ale mi artykuł... Myślicie że tylko w woj. łódzkim nauczyciele krzyczą? Wszędzie!!!
Jak chodziłem do podstawówki to mnie i kolegów nauczycielki wyzywały od głąbów, debili, nieuków itp.
I z tego powodu nikt nie leciał do dyrektorki czy do Kuratorium ale teraz to uczniowie są "mądrzejsi", domagają się praw. Niedługo będą domagać się praw żeby nie musieli chodzić do szkoły lub chodzić kiedy chcą. Tak być nie powinno.

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie "życzliwą" a życzliwość oczywiście.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nauczyciele wstydźcie się! Zamiast zaproponować uczniom browara, tudzież ciacho z kremem albo inszą życzliwą okazać, to Wy do nich z pyskiem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ech, walka z wiatrakami!

Proszę, jakie proste wnioski:
„czternaście skarg na pedagogów z woj. łódzkiego” = „równie winni (złości i agresji w szkole) są nauczyciele”.
„Głupku, debilu, idioto, kretynie, gówniarzu. Takie epitety ze strony nauczycieli to norma - potwierdza Jacek, uczeń zawodówki”.
No jeśli tak mówi Jacek, to znaczy to, że tak sądzą wszyscy uczniowie (że norma).
Oto rzetelność dziennikarska!

„Nauczycielom coraz częściej puszczają nerwy” - a to na podstawie czego??
Bo na podstawie moich obserwacji (a trochę już pracuję) jest odwrotnie - bardziej się pilnują.

Nie dyskutuję z faktami. Opisane zdarzenia na pewno miały miejsce. Nie powinny!!
Ale proszę podać przykłady środowisk, w których wszyscy są kryształowi.

O wzorze na pisanie artykułu, który „skoczy na czołówkę” pisał już Artur Kiełbasiński:
link
O to tu chodzi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

ech... tak to juz jest, jak nauczycielem staja sie przypadkowe osoby, zupelnie bez powolania. Ida na studia kompletnie bez wizji trudu, jakim jest wychowywanie dzieci. Zarabiają niewiele. Tak pozniej odreagowuja swoje frustracje. . .

Komentarz został ukrytyrozwiń

a może ktoś jeszcze napisze, jak uczniowie ubliżają nauczycielom i będzie w tedy full pakiet.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.