Facebook Google+ Twitter

Nauczyciele odpowiedzą za nieprzerobione lektury

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-06 12:14

Kujawsko-pomorski kurator oświaty zamierza wyciągnąć konsekwencje wobec nauczycieli, którzy przed egzaminem gimnazjalnym nie omówili wymaganych lektur. Uczniowie, którzy nie omówili wymaganych lektur w szkole będą mogli otrzymać specjalne zaświadczenia.

Sprawa dotyczy 240 uczniów z 9 szkół województwa kujawsko-pomorskiego, którzy nie omówili na lekcjach "Syzyfowych prac" i "Kamieni na szaniec". Kuratorium prowadzi kontrole w szkołach, w których nie omówiono wymaganych lektur. Kurator Iwona Waszkiewicz nie ujawnia na razie, jakie wyciągnie konsekwencje wobec odpowiedzialnych za to nauczycieli.

Na Śląsku ten sam problem dotyczy ponad tysiąca uczniów szkół. Rzecznik śląskiego kuratora oświaty, Piotr Zaczkowski, poinformował, że pokrzywdzeni uczniowie będą mogli otrzymać specjalne zaświadczenie. Informując o tym, rzecznik kuratora
zastrzega jednocześnie, że zaświadczenie to nie będzie miało mocy prawnej. Prawo bowiem nie zmieniło się. Dokument taki nie będzie miał wpływu na proces rekrutacji, bo najważniejszy jest wynik z egzaminu i oceny na świadectwie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.