Facebook Google+ Twitter

Nauczyciele z całej Polski rozpoczęli zajęcia w Akademii Internetowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-07 17:08

1500 nauczycieli z całej Polski rozpoczęło zajęcia w Nauczycielskiej Akademii Internetowej. Program ma wesprzeć szkoły we wprowadzaniu nowej podstawy programowej, która obowiązuje od początku tego roku szkolnego.

Roczne szkolenie na jednym z siedmiu kursów Akademii ma pozwolić nauczycielom lepiej uczyć dzieci i młodzież samodzielnej pracy, myślenia naukowego, wykonywania zadań zespołowych i wykorzystania wiedzy w praktyce. Są także zajęcia skierowane na naukę indywidualnego motywowania uczniów do podnoszenia swoich osiągnięć. Natomiast nauczyciele mają się nauczyć lepszego wykorzystywania nowoczesnych technik informacyjnych w pracy z uczniami.

Zajęcia w Akademii będą się odbywać wirtualnie, jednak kursanci będą otrzymywać realne zadania do wykonania na prawdziwych zajęciach w szkole. Potem sposób wykonania tych zadań ma być omawiany przez wszystkich uczestników danego kursu.

Najpopularniejszy wśród nauczycieli okazał sie kurs "Jak motywować uczniów do nauki?". Akademia będzie także przygotowywać opiekunów samorządów uczniowskich, uczyć nauczycieli oceniania kształtującego, wykorzystywania wyników egzaminów do pracy szkoły, czy posługiwania się "metodą projektu" z wykorzystaniem technologii informacyjno - komunikacyjnych.

Akademię Internetową dla nauczycieli uruchomiły Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko- Amerykańska Fundacja Wolności we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.