Facebook Google+ Twitter

„Nauczycielem wszystkiego jest praktyka”… i dobry przykład!

Słowa Juliusza Cezara patronowały kolejnemu niezwykłemu spotkaniu zorganizowanemu przez SKN „Inwestor”, w ramach „Panelu-VIP”. O zarządzaniu firmą, Możejkach i recepcie na sukces, opowiadał studentom Uniwersytetu Łódzkiego sam Igor Chalupec.

Słuchacze wykładu pana Igora Chalupca. / Fot. Aleksandra Mucha5 marca o godzinie 11.30 aula Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego wypełniła się po brzegi, ku nieskrywanemu zaskoczeniu organizatorów i samego gościa. Nie tylko studenci ekonomii, lecz także stosunków międzynarodowych, socjologii, a nawet dziennikarstwa, przybyli uczyć się sukcesu od licencjonowanego maklera, byłego wiceprezesa Banku PeKaO SA i prezesa PKN Orlen - słowem, człowieka, który o realizacji dużych i skomplikowanych przedsięwzięć wie bardzo dużo.

Swój wykład pan Chalupec rozpoczął od prezentacji trudnej sytuacji, jaką zastał obejmując stanowisko prezesa w PKN Orlen. Uporządkowanie wewnętrznych struktur koncernu i modernizacja w zakresie funkcjonowania firmy, zaowocowały pozyskaniem zaufania akcjonariuszy i inwestorów. Chalupec podkreślał, że przygotowanie firmy do realizacji przedsięwzięć na wielką skalę wymaga przede wszystkim sprawnego zarządzania kapitałem ludzkim i zniesienia wszelkich barier komunikacyjnych. Bez dobrego planu i działania zespołowego, żadne duże przedsięwzięcie nie ma szans powodzenia.

Na pytanie, jaką drogę rozwoju zawodowego obrałby, gdyby był obecnie studentem piątego roku, pan Chalupec wyraził zaskoczenie ogromnym wzrostem wymagań stawianych obecnie absolwentom w stosunku do czasów, kiedy sam studiował. Zalecał jednak założenie własnej firmy, gdyż spektakularne sukcesy rzadko zdarzają się spontanicznie, bez wcześniejszego zdobywania doświadczenia. Kładł także silny nacisk na gromadzenie rzetelnej wiedzy opartej o praktykę, która może stać się kluczem do sukcesu.
Pan Igor Chalupec podczas wykładu dla studentów UŁ. / Fot. Aleksandra Mucha
„Panel-VIP” to cykl organizowanych przez Studenckie Koło Naukowe „Inwestor” spotkań z praktykami rynków finansowych, ekspertami życia gospodarczego i osobistościami świata finansów. Zgodnie z postulatem zdobywania wiedzy praktycznej Koło podejmuje wiele inicjatyw edukacyjnych, na realizację których pozyskuje środki od sponsorów krajowych i zagranicznych. Sądząc po skali podejmowanych przez Koło przedsięwzięć, można się spodziewać realizacji wielu jeszcze cennych dla młodych ekonomistów projektów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.