Facebook Google+ Twitter

Nauczycielu, sprawdź swą legitymację – stare dokumenty już nieaktualne

Z początkiem nowego roku przestały obowiązywać stare wzory legitymacji dla uczniów i nauczycieli. Szkoły zadbały o dokumenty dla młodzieży. Gorzej przedstawia się sytuacja dokumentów dla grona pedagogicznego.

Stare legitymacje zawierają nieaktualną informację o 50 proc. zniżce przy korzystaniu ze środków transportu publicznego. Dziś wynosi ona tylko 37 proc. Korzystający z usług PKP podróżni, objęci ulgą, muszą się liczyć z koniecznością zapłacenia kary, jeśli wylegitymują się jedynie starym dokumentem. Sprawa nie dotyczy studentów: ich legitymacje ważne będą jeszcze do końca 2007 roku.

W przypadku uczniów powinno się obejść bez komplikacji, bo już od kilku lat szkoły wydają swoim podopiecznym nowe legitymacje. Nieco inaczej przedstawia się kwestia dokumentów dla nauczycieli.

Wzór legitymacji służbowej nauczyciela. Fot.: www.pr.pkp.pl– U nas nie powinno być z tym problemu. Legitymacje zostały zamówione dzisiaj – informuje mnie sekretarka Szkoły Podstawowej im. Św. Wincentego Pallottiego w Krakowie.
Nie wszyscy pałają jednak optymizmem:
– Uczniowie mają nowe legitymacje. A nauczyciele? Proszę pani, dopiero została znaleziona drukarnia, która tę pracę wykona. Całą sprawą zajęto się dopiero w grudniu – dowiaduję się od pracownicy Liceum Profilowanego w Zespole Szkół Ekonomicznych nr 2 w Krakowie.
– Zamówienie na legitymacje dla nauczycieli zostało złożone dzisiaj – melduje z kolei sekretariat II Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku.

Niezbyt dobrze wygląda sytuacja w Lublinie. Przygotowania są tu dopiero na etapie zbierania dokumentacji.
– Czekamy jeszcze na jedną z lubelskich szkół. Potem zamówimy legitymacje. W ten sposób, zamawiając je hurtowo, będzie taniej. Dokumenty powinniśmy otrzymać niedługo. Koszty poniosą niestety nauczyciele - dowiaduję się w III Liceum Ogólnokształcącym im. Unii Lubelskiej. Pracowniczka sekretariatu uspokaja jednak:
– Nasi nauczyciele nie potrzebują tak bardzo tych legitymacji. Uprawniają one do ulgi w środkach transportu publicznego, z których nasi pracownicy rzadko korzystają. Bardziej istotne są dla nich ulgi np. w muzeach, czy innych miejscach, w których organizuje się szkolne wycieczki.

Kwestia wymiany legitymacji nie przedstawia żadnego problemu dla jednej z lubartowskich szkół średnich.
- U nas nauczyciele w ogóle nie mają legitymacji - poinformowano mnie w II LO im. Piotra Firleja.

Miejmy nadzieję, że szkoły i drukarnie uporają się ze sprawą na czas - wszak ferie zbliżają się wielkimi krokami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ważny temat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Beato, być może po prostu szukają wytłumaczenia.
QNeX: sądzę, że w przypadku legitymacji szkolnych problem jest znikomy, bo od kilku lat wydawane były wg nowego wzoru, bez wzmianki o 50%.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zastanawia mnie czy wszystkie szkoły zadbały o legitymacje dla uczniów. Jeśli nie, to okres ferii może być mało przyjemny dla kieszeni rodziców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.