Facebook Google+ Twitter

Nauka Jana Pawła II – rada na każdy dzień!

Karol Wojtyła - Polak, którego pokochało tysiące ludzi. Człowiek natchniony przez Boga, którego mądrość rozświetlała cały świat. Cofnijmy się w czasie i powróćmy do jego nauki z książką "Słowa pełne światła".

książka: Jan Paweł II, "Słowa pełne światła", Wyd. M, Kraków 2005 / Fot. M.MincerJan Paweł II – Karol Józef Wojtyła, urodzony 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Przyszły papież urodził się chwilę po godzinie siedemnastej. Pięćdziesiąt osiem lat później, 16 października 1978 roku, również po godzinie siedemnastej, został wybrany na papieża. 2 kwietnia 2005 świat pogrążył się w żałobie. Kiedy nasz rodak odszedł, ludzie aktywnie uczestniczyli w pogrzebie papieża przed telewizorem lub będąc w Watykanie. Mówiono wówczas: „Słowa pełne nadziei i nauka Jana Pawła II na zawsze pozostaną w naszych sercach”. Mija siedem lat od tamtej chwili. Już niedługo będziemy obchodzić kolejną rocznicę jego odejścia.

Czy ludzie pamiętają słowa Jana Pawła II?

Kiedyś można było na żywo oglądać msze święte z uczestnictwem Jana Pawła II. Na bieżąco byliśmy karmieni jego nauką, która zawsze chwytała za serca społeczeństwa różnych kultur i religii. Dzisiaj nie ma go już z nami, niektórzy ludzie poczuli się osamotnieni, niczym owce bez pasterza. Teoretycznie pamiętamy o jego słowach, w praktyce nie zawsze stosujemy się do tej mądrości. Czas płynie bardzo szybko i wielu z nas pamięta jego naukę jak przez mgłę.

Polacy gubią się z powodu zamieszek, które wywołują media. Cały czas słyszymy o konfliktach pomiędzy Kościołem a światem politycznym. Społeczeństwo jest rozdrażnione przez brak pracy, niskie zarobki, życie w stresie. Ludzie są pełni zazdrości i nienawiści. Czas się opamiętać. Zachęcam, abyśmy przez chwilę zatrzymali się i przypomnieli sobie naukę Jana Pawła II, który wielokrotnie napełniał nasze dusze i serca radością.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dlaczego ja to piszę?! Dla nikogo nie jestem wygodny i nawet nie myślę nim być. Takie moje wypowiedzi płodzą więcej "wrogów" niż przyjaciół. Mądry nie będzie wrogiem, bo wykorzysta moje wypowiedzi do tworzenia swojej mądrości. A co do drugiej strony?! Jest takie przysłowie: "Lepiej z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć."
Zbyt wiele narodziło się wszelkiego draństwa, żeby za jednym machnięciem czarodziejskiej różdżki poprawić.

Myślę jednak, że "Słowa pełne światła" zrobi dużo dobrego na tym świecie. "Krok po kroczku." Jednak życie cywilizacyjne jest tak rozpędzone w kierunku samozagłady i cywilizacji zniewolenia, że tylko cud może to uratować. Albo porządny "chiński bat". Tym bardziej Polacy: "Kiedy trwoga, to do Boga."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeżeli sztandarowy zakonnik, taki jak O. Rydzyk wypowiada się o żonie Prezydenta Rzeczypospolitej "czarownica", to co ja mam o tym wszystkim myśleć?! Zakonnik kierujący się czystą miłością do bliźniego, swoich wrogów i wszelkiego pierwiastka życia na Ziemi?!
W takich sytuacjach wraca do mnie jak bumerang scena z wieży filmu "Krzyżacy". Rycerze zakonni wymieniają swoje poglądy: "Pogański to naród, pogańskie ich obyczaje".
W życiu jest bardzo trudno zmienić charakter człowieka a tym bardziej diametralnie z "jednego do drugiego bieguna". Jeżeli został fałszywie wychowywany w dzieciństwie, to jego droga z jednaj skrajności na drugą jest prawie niemożliwe. Jeżeli to się udaje, nazywamy to cudem. A to nie jest dziełem człowieka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeden wśród wielu, co mówił szczerze i prawdziwie. Co z resztą?! "Wielu zostało i zostanie powołanych, niewielu zaś wybranych."
Jak można pozytywnie myśleć, skoro wszelkie draństwo można spotkać na każdym kroku?!

Dla przykładu: www.trybunludu.pl Nr 38 (269 ROK V z dnia 04.11.2011 r. Na końcu gazety jest dodatek:

"Co może ksiądz Sylwester?"

I sam fakt tego zjawiska nie jest niczym wielkim w porównaniu do tego co na końcu. A mianowicie widoczna "zgnilizna", którą wykazuje interpretacja Kurii Biskupiej.

Jeżeli jest to nieprawdą i zmyślone, sprawa powinna znaleźć się w sądzie a "nagroda sowita".
Tu chodzi o mamonę a nie pojednanie z Bogiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.