Facebook Google+ Twitter

Nauka języka obcego dla każdego

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-10-18 17:42

Chcesz się uczyć języków obcych, ale nie stać cię na to? Metoda język za język rozwiąże twoje problemy. Poznasz języki świata i znajdziesz nowych przyjaciół.

Znajomość języków obcych, to jedna z podstawowych i najważniejszych umiejętności w życiu. Nikt tego nie kwestionuje, ale jak tego dokonać?

 / Fot. VIC CVUT (http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Discusing_students_CTU.jpg)Nauka języka obcego w szkołach publicznych pozostawia wiele do życzenia. Nauczyciele przerabiają na lekcjach wyłącznie sztywną podstawę programową, co nie zachęca uczniów do nauki języków obcych. Absolwenci szkół nie potrafią złożyć poprawnego zdania w języku, którego uczyli się przez lata. Tylko nieliczni językoznawcy wprowadzają do programu nauczania konwersacje na zajęciach. Na studiach wcale nie jest lepiej. Lektorzy często po prostu nie prowadzą zajęć, wychodząc z założenia, że studenci uczą się języka prywatnie.

Pozostaje nauka za pieniądze. Rodzice zapisują swoje pociechy na kursy językowe, młodzież korzysta z korepetycji u prywatnego lektora. Niektórzy kształcą swoje umiejętności językowe na zagranicznych wyjazdach, jeszcze inni zapisują się na intensywne kursy nauki. Jednak niewielu z nas może pozwolić sobie na płatne zajęcia. Chcemy uczyć się języków obcych, ale chcemy robić to za darmo. Czy jest na to sposób?

 / Fot. CEJISS (http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Meeting.jpg)Metoda nauki, zwana „język za język” daje taką możliwość. Pomysł pojawił się u nas niedawno, ale cieszy się sporą popularnością. Na czym polega „język za język”? My oferujemy komuś możliwość nauki języka obcego, a w zamian otrzymujemy propozycję poznania innego języka. Fora internetowe pełne są takich ofert i dobrze. Współpraca językowa, to możliwość żywego kontaktu z językiem. Może się wydawać, że taka nauka nie daje gwarancji sukcesu. A jednak, wiele osób, które oferują się w internecie, to studenci językoznawstwa, którzy chcą poszerzyć swoje lingwistyczne umiejętności. Wystarczy dobrze poszukać, popytać wśród znajomych i można znaleźć prawdziwego profesjonalistę, które nauczy nas języka obcego za darmo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

problem ktory sie tutaj pojawia - to fakt że taka nauka zajmuje 2 razy więcej czasu - ponieważ 1 h sie uczymy samemu + drugą uczymy kogoś + jeszcze dodatkowy czas na przygotowanie sie do takiej lekcji. Dodatkowo jeszcze wiele osób nie potrafi przekazać swojej wiedzy innym.
Jednak niewatpliwie jest to ciekawy pomysł - ale moim zdaniem bardziej na konwersacje niż naukę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.