Facebook Google+ Twitter

Nauka języka z iPodem i dr. Housem

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-09-30 11:15

Czy tradycyjne kursy angielskiego pójdą w parze z eksperymentami i awangardą? Podręczniki i rozmowy na szablonowe tematy potrzebują urozmaicenia i nowych sposobów na przyjemną naukę. Jak można urozmaicić tradycyjne kursy?

Jak przekonać się do nauki języka obcego, gdy naszą uwagę pochłaniają laptopy, komórki, telewizory, iPody? Kształcenie się i praca nad swoimi umiejętnościami musi ciągle fascynować i ciekawić, by przynosiła efekty. Dwudziesty pierwszy wiek oraz ludzka innowacyjność pozwalają na znalezienie nowych rozwiązań, dzięki któremu tradycyjne uczenie się może zostać wzbogacone o nowe elementy.

Andrzej Matysiak, dyrektor jednej ze szkół językowych i autor publikacji w dziedzinie języków obcych, podsumowuje takie metody krótko, ale wystarczająco:

"Istnieje wielki potencjał w rozwijaniu coraz nowych metod dydaktycznych. Wiele z nich zdecydowanie urozmaica naukę, jednak wbrew oczekiwaniom nie mają aż tak dużego przełożenia na naukę jak sugerują to reklamy"

Leń się jak zawsze, ale w obcym języku


Powszechnie znaną tajemnicą jest to, że ludzie lubią się lenić i próżnować. Prawdziwą plagą są maratony z serialami – zarwanie nocy dla kolejnego odcinku „Seksu w wielkim mieście” czy pół dnia spędzone na poznawaniu trudnego życia dr. House’a.

Coraz więcej osób stara się jednak i to wykorzystać w miarę konstruktywnie i z pożytkiem dla siebie. Oglądanie seriali bez lektora czy napisów robi się coraz bardziej popularnym sposobem na połączenie przyjemnego z pożytecznym. Nie da się jednak ukryć, że wymaga ona pewnego zaawansowania i własnej pracy – nie każdą kwestię się zrozumie. Wiele zdań na pewno umknie, nie tylko z powodu słownictwa. Pojawi się postać z niestandardowym akcentem lub taka, która mówi bardzo szybko. Kluczowe jest wtedy konsekwentne odtwarzanie tej sceny i próba „wyłapania” zdania.

Chiński w tydzień


Ostatnio w Polsce pojawił się nowy styl myślenia i styl życia, jakim jest NLP. Oferuje wielkie efekty w krótkim czasie – dzięki poszczególnym technikom nauki można, jak sugerują liczni użytkownicy, „spokojnie nauczyć się języka w krótkim czasie. Jak krótkim? Najlepiej zobrazuje to wypowiedź jednego z nich:

"W jakim stopniu? Jakie słownictwo? W tydzień spokojnie nauczysz sie komunikatywnie. W miesiąc spokojnie opanujesz język na poziomie B1-B2. W 3 miesiące osiągniesz C1-C2. Przy czym to nie są sztywne terminy i zależą od Ciebie"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.