Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16705 miejsce

Nauka po ludzku – nareszcie przystępny polski podręcznik o nauce!

Zawód lekarza współcześnie nie może już się obyć bez zrozumienia badań naukowych. Lekarz chcący leczyć dobrze swoich pacjentów, musi być na bieżąco z wiadomościami naukowi. Właśnie w tym celu powstał nasz projekt.

Okładka książki / Fot. Materiały promocyjne

O pomyśle


Historie wybitnych odkryć naukowych bywają gotowym tematem dla opowieści. Stanowią świadectwo zmagań ludzi z przeciwnościami losu, są niewyczerpanym źródłem nowych idei i nietuzinkowych pomysłów. W dzisiejszych czasach znaczącą część społeczeństwa szczególnie fascynuje medycyna. Według powszechnej opinii, oprócz niewątpliwych korzyści praktycznych, pomaga odkryć prawdę o samym człowieku. Medycyna pyta: jak będzie przebiegać dana choroba? Czy oferowane leczenie będzie jednakowo dobre dla wszystkich pacjentów? Na czym polega wyższość jednego leku nad drugim? Dla młodych osób to czasem wystarczające powody, aby samemu spróbować sił na polu badań naukowych. Bardzo wielu z nas pragnie zajmować się nauką. Niestety tylko nieliczny wiedzą, jak robić to prawidłowo.
Chcielibyśmy wyjść naprzeciw tym potrzebom. Naszym zdaniem to właśnie Alma Mater powinna być miejscem, gdzie każdy student będzie mógł zdobyć pierwsze, najważniejsze szlify w działalności badawczej. Macie Państwo przed sobą pierwszy podręcznik Pomysł – Badanie – Publikacja – pierwsze polskie wydawnictwo o tworzeniu nauki skierowane do studentów kierunków medycznych. Powstało w wyniku całkowicie oddolnej inicjatywy, a jego redakcją i składem zajęli się sami zainteresowani – studenci oraz młodzi absolwenci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
Premiera podręcznika podczas konferencji ISSC 2015 w Gdańsku / Fot. GUMed

O książce


Publikacja stanowi zbiór wyselekcjonowanych tekstów poruszających tematykę nauki i jej propagowania. Zamysł i realizacja publikacji jest pochodną potrzeb, a przede wszystkim ograniczeń z jakimi musieliśmy do tej pory stawić czoło rozpoczynając przygodę z nauką.

Od pewnego czasu nauka polska przeżywa swój pełen rozkwit, jednak pomimo tak dynamicznych zmian na rynku, wciąż brakuje publikacji, która pokazywałaby od A do Z, studentom i młodym naukowcom od czego zacząć, co zrobić po kolei aby raz rozpoczęty projekt został ukończony z sukcesem. Publikacja porusza tematy takie jak: statystyka, programy dla młodych naukowców, efektywnie tworzenie publikacji, sztuka odczytywania Evidence-Based Medicine.

Elektroniczna wersja książki jest również dostępna na otwartej licencji poprzez stronę
www.naukapoludzku.pl
 / Fot. P.Waszak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.