Facebook Google+ Twitter

Nauka: Światy alternatywne wg USA

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-17 11:18

Amerykańscy naukowcy wyliczyli, ile we wszechświecie może być światów alternatywnych. W prasie naukowej podają wynik, zaznaczając, że nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie tak dużej liczby.

Zgodnie z najnowszymi teoriami nasz wszechświat jest tylko jednym z wielu, jakie powstały podczas narodzin kosmosu w Wielkim Wybuchu niecałe 14 miliardów lat temu. Na to, że żyjemy tylko w jednym z takich wszechświatów wskazuje zjawisko tzw inflacji, czyli błyskawicznego rozszerzania się kosmosu we wczesnym etapie rozwoju.

Znani amerykańscy naukowcy rosyjskiego pochodzenia Andriej Linde i Witalij Wanczurin wyliczyli, ile wynosi liczba wszystkich możliwych wszechświatów: ich zdaniem jest to 10 do potęgi 10 do potęgi 10 do potęgi 7 (10^10^10^7).

To znacznie więcej niż atomów w obserwowalnym przez nas kosmosie. Zer w tej liczbie jest tak dużo, że nikt nie byłby w stanie jej zapisać, nawet gdyby nie robił nic innego przez całe życie. Wyliczenia Lindego i Wanczurina zamieszcza publikacja biblioteki amerykańskiego Uniwersytetu Cornella.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.