Facebook Google+ Twitter

Nauka w służbie przyrody, czyli VIII Lubelski Festiwal Nauki

Od 17 do 23 września 2011 roku Lublin zamieni się w prawdziwy ośrodek nauki. Stanie się to za sprawą odbywającego się już po raz ósmy Lubelskiego Festiwalu Nauki, organizowanego pod hasłem „Nauka w służbie przyrody”.

Wikimedia Commons, zdjęcie udostępnione jako własność publiczna / Fot. SzaterLubelski Festiwal Nauki, którego głównym organizatorem i koordynatorem jest Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, na czele z rektorem prof. dr hab. Marianem Wesołowskim, ma na celu przybliżyć uczestnikom i obserwatorom pracę uczelni, ośrodków naukowych czy laboratoriów. Będą oni mieli okazję zobaczyć wiele ciekawych eksperymentów, dowiedzieć się, jak wiele zmieniło się w naszym środowisku w ciągu ostatnich lat. Będą mogli także porozmawiać z wieloma przedstawicielami świata nauki i uczestniczyć w prowadzonych przez nich wykładach i pokazach.

Ponieważ w projekt zaangażowały się środowiska pięciu głównych lubelskich uczelni: Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Politechniki Lubelskiej, Uniwersytetu Medycznego, a przede Wszystkim Uniwersytetu Przyrodniczego, festiwal będzie obfitował w wiele atrakcji. Rozpoczną się one w sobotę, 17 września, uroczystą inauguracją w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym UP (ul. Głęboka 31) o godzinie 18. Wydarzenie uświetni koncert Chóru Uniwersytetu Przyrodniczego oraz występy Zespołu Tańca Współczesnego „Arabeska” i Zespołu Pieśni i Tańca UP „Jawor”.

Następnego dnia od godziny 10 do 16 na Placu Marii Curie-Skłodowskiej i Campusie UP będzie miał miejsce piknik naukowy. Będzie on okazją do uczestnictwa w wielu fascynujących wykładach, pokazach i eksperymentach. Imprezę urozmaicą także występy wielu grup muzycznych i tanecznych (harmonogram pikniku).

Od poniedziałku do piątku (19-23 września) w godzinach 9-15 odbywać się będą różnorodne prezentacje festiwalowe. 21 i 22 września swój czas będą mieli studenci. Wtedy bowiem odbywać się będzie Tygiel 2011, czyli III Kongres Studenckich Kół Naukowych. Informacje o tematach, poruszanych podczas prezentacji oraz miejscu, w którym będą się one odbywać, można znaleźć na oficjalnej stronie przedsięwzięcia: www.festiwal.lublin.pl

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.