Facebook Google+ Twitter

Nauka w trakcie wakacji procentuje

 • Źródło: Gość dnia
 • Data dodania: 2011-07-15 13:20

Lato to czas odpoczynku od szkolnych i akademickich obowiązków. Także dorośli oddają się wtedy myśleniu o wczasach i przyjemnym nicnierobieniu. Mimo to, coraz więcej osób decyduje się przeznaczyć ten okres na naukę.

Kursy wakacyjne Travel and Guide stanowią świetne przygotowanie do egzotycznego wyjazdu. / Fot. www.englishforyou.plNietrudno wskazać przyczyny popularności letniej nauki. Przede wszystkim, to świetna okazja, aby połączyć pożyteczne z tym, co lubimy – czasem zwyczajnie brakuje nam czasu by np. poćwiczyć języki obce. Czytać książki i ćwiczyć słownictwo można we własnym zakresie, jednak warto mieć na uwadze bogaty wachlarz możliwości, jaki czeka na wakacyjnego ucznia.

Podróżowanie sposobem na naukę


Najczęstszym powodem nauki języków obcych jest chęć wyjazdu za granicę. Brak znajomości angielskiego praktycznie uniemożliwia swobodne poruszanie się po odwiedzanym kraju i uzależnia turystów od przewodnika lub biura podróży. Tłumaczy to rosnące zainteresowanie kursami w sezonie wakacyjnym. Świetną okazją by się podszkolić jest także sam wyjazd.

,,Razem z żoną wybraliśmy się w najdalsze zakątki świata. Znajomość języka to nieoceniona wartość. Sądzę jednak, że zdolności komunikacyjne pod kątem takiej wyprawy można wypracować stosunkowo szybko” – komentuje Piotr Witkowski z EnglishForYou.pl, podróżnik i fotograf. - ,,Należy przy tym skupić się nie tylko na konkretnym zakresie słownictwa, ale także zapoznać z kulturą i obyczajami regionu planowanego wyjazdu.”

Niektórzy uczą się, aby podróżować, inni zaś opuszczają kraj, aby się uczyć. Wakacje w szkołach językowych najchętniej spędza młodzież. Przeważnie łączą oni tradycyjne zwiedzanie z lekcjami w lokalnych szkołach językowych. Zajęcia dydaktyczne są urozmaicane oryginalnymi atrakcjami, np. jedna z hiszpańskich szkół kusi turystów dodatkowymi lekcjami surfowania, tańca, a nawet gotowania. Jak podaje agencja edukacyjna Language Abroad, na wakacje połączone z nauką języków obcych może pojechać nawet 40 tysięcy Polaków. Najchętniej wybierane przez nich państwa to USA, Hiszpania i Wielka Brytania, ale znajdują się również osoby gotowe wybrać się do Japonii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Darek
 • Darek
 • 29.07.2011 09:51

@daga

Ale jedno nie przeszkadza drugiemu.
Wakacje są służą odpoczynkowi. Zaległości, egzaminy - to fakt, nadrobić trzeba.
Wakacyjny język, to jednak wyjazd zagraniczny - nie na kurs. Tak po prostu. Oczywiście przy założeniu, że się podstawy posiada. Ale jak ktoś się chce uczyć (nieprzymusowo -np. zaległy egzamin) to może. Zresztą speak up, chyba ma nawet jakąś wakacyjną ofertę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
daga
 • daga
 • 27.07.2011 13:24

W WAKACJE WOLĘ PONADRABIAĆ ZALEGŁOŚCI, NIŻ SIĘ ROZLENIWIAĆ. Z REGUŁY POTEM NIE MAM OCHOTY NA POWRÓT DO NORMALNEGO, SZKOLNEGO TRYBU. W POPRZEDNICH LATACH CHODZIŁAM DO SPEAK UP NA KURS. DZIĘKI TEMU NA WAKACJACH ZA GRANICĄ NIE MIAŁAM PROBLEMÓW Z POROZUMIEWANIEM SIĘ. KIEDYŚ BAŁAM SIĘ OTWORZYĆ TWARZ, ŻEBY NIE DAJ BOŻE SIĘ NIE ZBŁAŹNIĆ.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Darek
 • Darek
 • 25.07.2011 09:46

@Maro86 Ja tak samo jak Ty wolę regularny kurs w szkole językowej. Wakacje to raczej zabawa. A już chyba najgorszą opcją byłby e-learning, o którym wspomina artykuł. Ładna pogoda (choć ta faktycznie tego lata nie rozpieszcza) za oknem, a ja w domu przed kompem? Nigdy w życiu.
Co innego podróżowanie, ale niekoniecznie połączone z jakimkolwiek kursem. Jak ktoś ma podstawy, to sobie powinien za granicą poradzić.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maro86
 • Maro86
 • 22.07.2011 16:17

Zwłaszcza że w wakacje jest mnóstwo promocji w stacjonarnych szkołach i coraz bardziej popularne są kursy połączone z wyjazdami. Obydwie opcje są świetne, chociaż ja w tym roku jednak wyjazd mam stuprocentowo wypoczynkowy, a angielski podszkalam w speak upie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
karoolcia
 • karoolcia
 • 19.07.2011 14:56

kto tam teraz myśli o nicnierobieniu? lato to dla mnie czas żeby ogarnąć rzeczy na które normalnie nie mam czasu a nie… angielski jest jedną z takich spraw.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.