Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10816 miejsce

Naukowcy będą badać Geralta z Rivii. Pierwsza na świecie konferencja naukowa poświęcona Białemu Wilkowi

- Do tej pory nikt nie próbował poddać wiedźmina wnikliwej interdyscyplinarnej analizie - mówią organizatorzy konferencji naukowej poświęconej w całości Geraltowi z Rivii i zapraszają na 17-18 października do Wrocławia.

 / Fot. Geralt z Rivii pierwszy raz pojawił się na kartach opowiadania Andrzeja Sapkowskiego "Wiedźmin" w 1986 roku. Od tego czasu stał się kultową postacią polskiej popkultury. Oprócz opowiadań i Sagi o wiedźminie na rynku dostępne są komiksy i planszówki, powstał serial i film o bohaterze i jego przygodach, trwają też prace nad kolejną filmową adaptacją. Największą popularnością na całym świecie cieszą się jednak polskie gry o wiedźminie.

- To zwłaszcza te ostatnie uczyniły z Białego Wilka bohatera powszechnie znanego na całym świecie, w tym również w krajach, do których cykl powieści o wiedźminie jeszcze nie dotarł - piszą organizatorzy nadchodzącej konferencji naukowej, która będzie poświęcona Geraltowi z Rivii, Stowarzyszenie Badaczy Popkultury i Edukacji Popkulturowej "Trickster".

- Wszystkie wcielenia słynnego zabójcy potworów powodują, że można tę postać rozpatrywać w kategorii fenomenu kultury popularnej. Fenomenu, który szybko zdobył uznanie w Europie i poza nią, a obecnie staje się formą inspiracji dla twórców różnych dziedzin sztuki z wielu krajów.

Geralt marką znaną na całym świecie


- Fenomenowi wiedźmina i wszystkiemu, co wiąże się z tym uniwersum, należy przyjrzeć się w sposób interdyscyplinarny - mówią organizatorzy wrocławskiej konferencji, która jest pierwszym naukowym wydarzeniem poświęconym w całości postaci Białego Wilka i jego uniwersum. - Chcielibyśmy podjąć próbę całościowego opisania marki, wskazania na mechanizmy nią rządzące i decydujące o tym, że w warunkach, w których globalna popkultura zdominowana jest przez produkty amerykańskie, produkt polski osiąga tak duży sukces.

Konferencja 'Wiedźmin - bohater masowej wyobraźni" odbędzie się we Wrocławiu 17-18 października. Wstęp wolny.

Czytaj też:
- Wiedźmin Bagińskiego z dofinansowaniem PISF
- Tomasz Bagiński nakręci pełnometrażowy film o Wiedźminie
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.