Facebook Google+ Twitter

Naukowcy: Gry komputerowe mogą uzależniać

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-21 08:39

Amerykańscy naukowcy mają dowody na to, że gry komputerowe mogą uzależniać. Zespół naukowców z Uniwersytetu Iowa przeprowadził pierwsze w USA kompleksowe badania wpływu gier komputerowych na dzieci.

Wynika z nich, że 8,5 procent
Amerykanów w wieku od 8 do 18 lat stanowią patologiczni gracze. Do grupy tej zaliczono dzieci, u których zidentyfikowano co najmniej 6 z 11 symptomów uzależnienia takich jak: potrzebę zakupu coraz to nowych gier, by utrzymać stały poziom ekscytacji, irytację w momencie ograniczenia dostępu do komputera lub konsoli, zaniedbywanie prac domowych i odrabiania lekcji, kłamanie w sprawie ilości czasu spędzonego w wirtualnym świecie. Wśród uzależnionych jest czterokrotnie więcej chłopców niż dziewczynek.

Z badań amerykańskich naukowców wynika, że patologiczni gracze osiągają gorsze wyniki w nauce od swoich rówieśników. Nie jest jednak jasne czy to gry powodują obniżenie ocen, czy po prostu, słabsi uczniowie częściej przenoszą się w świat gier, bowiem tam mogą odnosić sukcesy i łagodzić w ten sposób niepokój i depresję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.