Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6431 miejsce

Naukowcy nauczą się "naprawiać" mózg i przywracać zdolność ruchu sparaliżowanym? (wideo)

W XXI wieku nauczymy się leczyć epilepsję, przywracać wzrok niewidomym i zdolność ruchu sparaliżowanym? Tak uważa dr John P. Donoghue z Wydziału Neurologii Uniwersytetu Browna, który wraz z innymi naukowcami bierze udział w konferencji Brain Forum, poświęconej badaniom mózgu.

Sonda

Co sądzisz o zapowiedziach naukowców na temat badań mózgu?

https://flic.kr/p/of4Z2o / Fot. Allan Ajifo/CC BY 2.0Najlepsi naukowcy zajmujący się badaniami nad mózgiem spotkali się w Lozannie na konferencji Brain Forum. Dr John P. Donoghue z Wydziału Neurologii Uniwersytetu Browna tłumaczy, że wprawdzie naukowcy stworzyli mapę całego mózgu, ale przypomina ona mapę świata sprzed 250 lat. Prowadzone przez nich badania mają na celu odkrycie metod "naprawiania" mózgu przy depresji czy zaburzeniach motorycznych.

Według dr Donoghue, w XXI w. będziemy potrafili nie tylko wyleczyć epilepsję, ale nawet przywracać wzrok niewidomym czy zdolność ruchu sparaliżowanym.

Pionier w dziedzinie głębokiej stymulacji mózgu, prof. Alim-Louis Benabid z Joseph Fourier University Grenoble, opracował metodę pobudzania lub uspokajania mózgu. Pomaga to przywrócić jego prawidłową pracę przy niekontrolowanych tikach czy zaburzeniach obsesyjno-kompulsywnych. Celem badaczy jest m.in. spowolnienie rozwoju choroby Parkinsona.

Zobacz także: Jak wygląda Ziemia z ISS? Zobaczcie zapierające dech fotografie z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (zdjęcia)TVN24 Biznes i Świat/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tacy naukowcy są na wagę... życia. Powinni mieć tyle pieniędzy ile potrzeba na wszelkie badania, które poprawią życie ludzi na Ziemi

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.