Facebook Google+ Twitter

Naukowcy odkryli nieznany obraz Vincenta van Gogha

W muzeum w Kruller Muller w Holandii, po całej serii szczegółowych analiz odkryto nowy obraz Vincenta van Gogha. Malunek był ukryty pod innym znanym dotąd obrazem martwej natury.

 / Fot. Vincent van Gogh/public domainNowy obraz słynnego malarza Vincenta van Gogha (1853-1890) odkryto w muzeum w Holandii w mieście Otterlo. Po całej serii szczegółowych badań nowoczesnymi technikami makro-fluorescencji oraz promieni Rentgena, niemieccy eksperci z Hamburga odnaleźli płótno przedstawiające dwóch półnagich zapaśników na tle martwej natury.

Obraz, którego historia sięga 1886 roku, przeszedł z prywatnych rąk do muzeum w 1974 roku, jako malunek anonimowego malarza. Już wtedy podejrzewano, że może on być dziełem wielkiego artysty Vincenta van Gogha, jednak brakowało charakterystycznego podpisu na płótnie. Na dodatek format także był dużo większy niż zwykły mieć obrazy martwej natury słynnego artysty. W 2008 roku przypisano autorstwo Vincentowi van Goghowi, ale wątpliwości pozostały.

Już w 1998 roku na obrazie pod malunkiem martwej natury, która przedstawia bukiet róż, dostrzeżono widmo dwóch postaci. Są to półnadzy zapaśnicy.
Autor miałby namalować dzieło podczas pobytu w Akademii Sztuk Pięknych w Antwertpii w Belgii. Po czym przemalowywał go stopniowo mieszkając w Paryżu, prawdopodobnie spowodowane było to złą sytuacją materialną, a artysta chciał obniżyć koszty obrazu, o czym pisał do swojego brata - informuje corrieredellasera.it.

W tym roku za pomocą nowoczesnych technik skanowania w laboratorium w Hamburgu naukowcy odkryli płótno w całej jego okazałości. Spod malowidła martwej natury, bukietu kwiatów w melancholijnym stylu, wydobyto drugi obraz, który przedstawia dwóch zapaśników o nagich torsach. Zespół naukowców odkrył to cenne dzieło i w tej chwili jest już w stanie potwierdzić jego rzeczywiste autorstwo.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Jeszcze wiele dowiemy się o nim.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Asia
  • Asia
  • 21.03.2012 17:11

ciekawe, pewnie nie jedno dzieło się jeszcze odnajdzie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cieszy mnie, że również Van Gogh malował nie tylko słoneczniki! Co prawda jest to męski "zapaśniczy" akt i wykonał go w Akademii, ale zawsze ;)) Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.