Facebook Google+ Twitter

Naukowcy: Skutki globalnego ocieplenia mogą być nieodwracalne

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-27 22:35

Specjalny raport w tej sprawie opublikował w naukowej prasie zespół amerykańskich i europejskich ekspertów, pracujący na zlecenie Departamentu Energii USA.

Naukowcy ostrzegają, że jeśli stężenie dwutlenku węgla w atmosferze będzie rosnąć, w suchych już dziś rejonach Europy, Ameryki Północnej czy Australii będzie jeszcze mniej deszczu. Ich zdaniem, na razie część wytwarzanego przez człowieka ciepła pochłaniają oceany, ale z czasem także one mogą niebezpieczne się nagrzać.

W publikacji zamieszczonej przez prestiżowy tygodnik Amerykańskiej Akademii Nauk, eksperci apelują do polityków o powstrzymanie emisji gazów cieplarnianych. Już teraz, konkludują autorzy, stężenie CO2 jest tak duże, że wysokie temperatury mogą utrzymywać się na Ziemi przez następnych tysiąc lat.

Sceptycy zwracają uwagę, że sponsorowany przez rząd artykuł ukazał się tuż po objęciu urzędu przez Baracka Obamę, który jest zadeklarowanym zwolennikiem walki ze zmianami klimatu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 12.03.2009 21:17

Jeśli nastąpi globalne ocieplenie choć wszystkie znaki na ziemi sugerują raczej zmiany w odwrotnym kierunku to mieszkańcy polski zdecydowanie mniej będą wydawać w zimie na ogrzewanie a w lecie zdecydowanie więcej na klimatyzację znacznie stanieje żywność bo okres przetrwalnikowy się skróci a wegetacyjny rozszerzy dając możliwość tzw podwójnych upraw (następujących kolejno po sobie)

Jaka szkoda że to tylko bajka nastawiona na wyciągnięcie olbrzymiej kasy od ludności której na siłę wprowadzi się bezsensowne ograniczenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.