Facebook Google+ Twitter

Naukowcy stworzą dinozaura? "Jurassic Park" stanie się rzeczywistością?

Amerykański naukowiec Jack Horner z Uniwersytetu Stanowego w Montanie twierdzi, że jest w stanie sklonować dinozaura. Według niego geny tych gadów można wyseparować z DNA ptaków.

Velociraptor / Fot. Nobu Tamura/wikimedia/CC-BY-3.0Zdaniem naukowca DNA zawiera coś w rodzaju "pamięci" biologicznej, którą przy wprowadzeniu odpowiednich zmian w materiale genetycznym można będzie cofnąć. A ponieważ prehistoryczne gady są przodkami współczesnych ptaków, możliwe jest stworzenie dinozaura - donosi "Daily Mail".

Jack Horner pierwsze doświadczenia chce prowadzić na strusiach emu, których genom jest według niego idealnym materiałem do stworzenia niewielkiego dinozaura na przykład velociraptora.

Horner znalazł sprzymierzeńca w osobie innego naukowca, Hansa Larssona z Uniwersytetu Mc Gill w Kanadzie. Larsson odkrył, że w dwudniowym embrionie kurczaka występuje ogon, jaki mają gady. Ten jednak podczas dalszego rozwoju zarodka zanika. Na tej podstawie Larsson stwierdził, że zatrzymując ewolucję ptasiego embrionu w odpowiednim stadium, możliwe będzie wyodrębnienie genów, mogących służyć klonowaniu dinozaurów.

Według naukowców, urzeczywistnienie wizji z "Jurassic Park" będzie możliwe jeszcze w tym stuleciu. Oby tylko finał tych eksperymentów nie był podobny do tego z filmu.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.