Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15973 miejsce

Naukowcy szukają planet podobnych do Ziemi. Umożliwiają to odkrycia teleskopu Keplera

Naukowcy z NASA odkryli dzięki teleskopowi Keplera dwie planety orbitujące wokół gwiazd podobnych do Słońca. Planety Kepler-438b i Kepler-442b znajdują się odpowiednio o 475 i 1100 lat świetlnych od Ziemi.

 / Fot. By Painting by Jon Lomberg, Kepler mission diagram added by NASA. [Public domain], via Wikimedia CommonsDwie nowo odkryte planety Kepler-438b i Kepler-442b są około 1,5 razy większe od średnicy Ziemi. Pierwsza z planet okrąża swoją gwiazdę przez 35,2 dnia. Drugiej zajmuje to 112 dni - podaje NASA. Obie gwiazdy wokół których orbitują planety są mniejsze i chłodniejsze od Słońca.

"Z każdym nowym odkryciem tych małych, często kamienistych światów, umacnia się nasza determinacja, by określić częstotliwość występowania planet podobnych do Ziemi" - powiedział Doug Caldwell, naukowiec z Ames Research Center w Moffett Field w Kalifornii.

Czytaj także: Kosmiczny Teleskop Hubble'a: "Filary stworzenia" jeszcze raz


Teleskop Kepler zbierał dane przez 4 lata. Zdaniem naukowców to wystarczająco długo, by znaleźć planety wielkości Ziemi i orbitujących w podobnym czasie jak ona.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.