Facebook Google+ Twitter

Naukowcy: wojskowi nie obronią nas przed kosmosem

- Gdyby zagrożenie z kosmosu pojawiło się w ciągu trzech nadchodzących tygodni, pozostaje tylko modlić się. Charles Bolden, szef Amerykańskiej Agencji Kosmicznej NASA, nie pozostawia kongresmenom złudzeń.

Komisja nauki Kongresu USA zaciekawiła się skutkami zbliżenia asteroid do ziemi po katastrofie nad Syberią. - Wbrew temu, co może się wydawać laikom, bardzo trudno śledzić obiekty, które w skali kosmicznej są mniejsze niż mikroskopijne, wielkości kilkudziesięciu metrów.

Co można zrobić, jeśli astronomowie wykryją asteroidę, która za trzy tygodnie zderzy się z Ziemią? – zadawano sobie pytanie.

Szef NASA był przepytywany na okoliczność kosmicznych wydarzeń. Okazało się, że naukowcy w ostatniej chwili dostrzegli asteroidę, która "musnęła' Ziemię.

Obiektu który eksplodował nad Rosją, w ogóle nie zauważono.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Mario, przegapiłem Twój ciekawy artykuł. Dotarłem do niego z linku od tego tekstu, gdzie napisałem swój komentarz na tę okoliczność. Tutaj mógłbym go tylko powtórzyć.

link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hollywood karmi nas bajkami, a wyznawcy wszechmocnej bogini Nauki są żałosnymi głupcami. Tak jedno jak drugie nie stanowi dla mnie niespodzianki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.