Facebook Google+ Twitter

Naukowcy z amerykańskiego parku Rocky Mountain w Zakopanem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-28 22:03

W ramach współpracy parków narodowych z Polski i Stanów Zjednoczonych do Zakopanego przyjechali naukowcy z amerykańskiego parku Rocky Mountain. I przez prawie miesiąc będą podglądali pracę swoich polskich kolegów jak i tatrzańską przyrodę.

Paweł Skawiński dyrektor TPN podkreśla, że Amerykanie przede wszystkim pracują w terenie gdyż tak najłatwiej poznać jest specyfikę polskiego parku narodowego. W jego opinii najlepiej Tatry poznaje się będąc w terenie w związku z tym naukowcy będą prowadzić większość prac wysoko w górach.


Goście z Rocky Mountain ze Stanów Zjednoczonych są już od kilku dni w Zakopanem. I jak nam powiedział Jim Cheatham - oba parki - Tatrzański i z Gór Skalistych są do siebie bardzo podobne. Tak jak i problemy z którymi borykają się przyrodnicy.

Dzisiaj Amerykańscy naukowcy rozpoczęli dzień od wjazdu na Kasprowy Wierch. A gościom z parku Rocky Mountain towarzyszył w wycieczce nowy konsul generalny USA w Krakowie Allen Greenberg, który na swoją pierwszą podróż po Polsce wybrał właśnie Zakopane i Tatry.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.