Facebook Google+ Twitter

Naukowcy z Wielkiej Brytanii: Antydepresanty działają natychmiast po zażyciu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-26 14:53

Naukowcy z Oksfordu wykazali, że środki antydepresyjne zaczynają działać prawie natychmiast po zażyciu, lecz pacjent zauważa ich działanie dopiero po upływie czasu.

Pozytywne efekty oddziaływania antydepresantów zauważono u 31 z 33 badanych ochotników. Zmiana nastroju na optymistyczny oraz zawyżenie samooceny odnotowano już po 3 godzinach po przyjęciu leku. Zły nastrój innych w otoczeniu nie udzielał się osobom, które zażyły specyfik.

Nadzorująca doświadczenie psychiatra, Catherine Harmer, twierdzi, że wyniki są dowodem na to, iż antydepresanty wpływają dobroczynnie na osoby cierpiące na depresję, zanim one same zauważą zmianę we własnym zachowaniu. Doktor Harmer ma nadzieję, że badania te zmotywują naukowców do pracy nad nowymi lekami do walki z depresją.

Naukowiec zajmujący się badaniem nastroju, Paul Farmer, twierdzi, iż doświadczenie to zwiększa wiedzę na reakcje naszego organizmu po zażyciu antydepresantów. Podkreśla jednak, że czas wychodzenia z depresji jest procesem czasochłonnym.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.