Facebook Google+ Twitter

Naukowcy zabierają się za poszukiwania pozaziemskich form życia. Naukowcy dostaną 100 mln dolarów

Od bardzo dawna mieszkańcy Ziemi zainteresowani są tym, co znajduje się poza jej granicami. Czy na którejś z otaczających nas planet lub galaktyk toczy się życie? Naukowcy postanowili podejść do tematu całkowicie poważnie. Stephen Hawking ogłosił, że na poszukiwania pozaziemskich form życia trafi 100 mln dolarów.

 / Fot. By Jim Campbell/Aero-News Network [Public domain], via Wikimedia CommonsW poniedziałek w Londynie znany astrofizyk, Stephen Hawking, ogłosił, że badania mające na celu poszukiwanie "obcych" otrzymają budżet o 100 milionów dolarów. Pieniądze zostaną wykorzystane przez zespół astronomów. Prace mają zacząć się w styczniu i będą to najbardziej kompleksowe poszukiwania istnienia pozaziemskiego.

Stephen Hawking stwierdził, że pytanie o to, czy istnieje jakiekolwiek życie poza naszą planetą jest największą wątpliwością ludzkości i nadszedł czas by znaleźć na nie odpowiedź.

Projekt ten podjął się sponsorować Yuri Milner - rosyjski fizyk, milioner. Dzięki niemu naukowcy zbadają najbliższą galaktykę pod kątem poszukiwania na niej życia.

Czytaj także: Satelita DSCOVR wykonał wspaniałą fotografię Ziemi z odległości 1,6 mln kilometrów (zdjęcie)


Naukowcy będą mieli do dyspozycji najnowsze technologie. Jak twierdzi Geoff Marcy, profesor z Uniwersytetu w Kalifornii, te poszukiwania będą sto razy efektywniejsze od dotychczasowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.