Facebook Google+ Twitter

Naukowiec bada zjawisko „telefonicznej telepatii”

Zdarza się, że osoba o której myślimy za chwilę do nas dzwoni, niejednokrotnie również wiemy kto jest po drugiej stronie zanim jeszcze odbierzemy telefon. To „telefoniczna telepatia” – tak nazwał to zjawisko pewien naukowiec.

fot. Krzysztof Mystkowski/Dziennik BałtyckiAutor tego określenia, brytyjski naukowiec Rupert Sheldrake zajmuje się badaniem "telefonicznej telepatii". Jest przekonany, że nie można tłumaczyć tych sytuacji jedynie zbiegiem okoliczności.


To nie jest przypadek!

Badania, które finansuje uczelnia Trinity College i brytyjski Cambridge, mają udowodnić istnienie „telefonicznej telepatii” oraz pokazać, że chodzi tu o coś więcej niż tylko zbieg okoliczności. Rupert Sheldrake mówi, że znalazł dowód, że mamy do czynienia zdecydowanie z czymś więcej. Naukowiec przeprowadził eksperymenty potwierdzające, że tego typu przepowiadanie przyszłości istnieje nie tylko dla połączeń telefonicznych ale również e-maili.

Eksperyment polegał na poproszeniu każdej uczestniczącej w niej osoby o podanie imion oraz numerów telefonów swych krewnych i przyjaciół. Następnie losowo wybierano osoby, które dzwoniły pod jeden z wybranych przez siebie numerów. Osoba, u której w domu dzwonił telefon miała przed jego odebraniem określić od kogo on pochodzi. Współczynnik trafień wyniósł 45 proc, dużo ponad spodziewane 25 proc. Naukowiec dodał także, że otrzymał ten sam rezultat u ludzi, których poproszono o podanie imion czterech osób wysyłających do nich e-maile, jeszcze przed ich otrzymaniem.

Sceptycy mówią jednak z niedowierzaniem o tym, iż grupa badawcza Sheldrake’a nie była zbyt liczna. W eksperymencie z telefonem uczestniczyły 63 osoby, natomiast w teście z pocztą elektroniczną 50. A w studiu sfilmowano jedynie 4 osoby w teście z telefonem i 5 z e-mailem, to właśnie sprawiło, iż niektórzy do całego eksperymentu podeszli z niedowierzaniem.

Jednak, niezmordowany Sheldrake, który wierzy w połączenie wszystkich umysłów w grupie społecznej już zapowiedział, że rozszerzy swe badania. Spróbuje ustalić, czy to zjawisko odnosi się również do telefonów komórkowych oraz wiadomości sms.

Ty też się z nią zetknąłeś!


Coś w tym wszystkim faktycznie musi być, sam niejednokrotnie doświadczyłem czegoś podobnego. Gdy idąc ulicami miasta myślałem o jakiejś osobie bardzo często ni z tego ni z owego wyłania się ona tuż zza rogu. Tak dzieje się bardzo często. Telepatia? Czy sygnały emitowane przez mój umysł niejako „przywołały” tę osobę? A może ona również myślała w tym czasie o mnie i to również miało wpływ na to, że się spotkaliśmy? Od czytelników (piszę do kilku pism parających się niewyjaśnionymi zjawiskami) otrzymuję opisy podobnych sytuacji związanych z „telefoniczną telepatią” i nie tylko. Jestem przekonany, że każdy z nas, w ten czy inny sposób zetknął się z nią. Oczekując na wyniki badań Ruperta Sheldrake’a proponujemy Wam przeprowadzenie własnych eksperymentów z „telefoniczną telepatią” i nie tylko. Sprawdźmy sami czy mamy do czynienia tylko z czystym zbiegiem okoliczności. To może być niezwykle interesujące!

Źródło: http://news.yahoo.com/s/nm/20060905/od_uk_nm/oukoe_uk_britain_telepathy

as

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

"Gdy idąc ulicami miasta myślałem o jakiejś osobie bardzo często ni z tego ni z owego wyłania się ona tuż zza rogu. Tak dzieje się bardzo często. Telepatia? Czy sygnały emitowane przez mój umysł niejako „przywołały” tę osobę? A może ona również myślała w tym czasie o mnie i to również miało wpływ na to, że się spotkaliśmy?"

Tak, nie ma przypadków. To, że kogoś spotykamy w swoim życiu ma wymiar tylko i wyłącznie psychiczny (nasze myśli są naszą przyszłością) ... akcja rodzi reakcję. Jest to zwykła konsekwencja naszej przeszłości.
Na przykład artykuł o egzorcyzmach także nie pojawił się przypadkowo tego dnia co się pojawił. To nie przypadek! ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, fizyka kwantowa może bardzo wiele tłumaczyć, choć sama stanowi trudną do pojęcia teorię. Teorię, którą niewiele umysłów jest w stanie pojąć, teorię nieostateczną i ewolującą. Doradzam: Ilya Prigogine "Kres pewności. Czas, chaos i nowe prawa natury" W każdym razie teoria kwantowa pobudza wyobraźnię...

Komentarz został ukrytyrozwiń

To może później, albo jutro, bo lecę na "Teraz My" :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

a tak mniej więcej to o co chodzi z tą fizyką kwantową?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiem, czy przypisywać to czemuś nadzwyczajnemu, ale jeżeli chodzi o e-maile i komunikatory, to coś takiego zdarza mi się bardzo często. Z tego, co kiedyś czytałem, to fizyka kwantowa po części wyjaśnia tego rodzaju fenomeny, ale nie rozumiem tego aż na tyle, żeby tłumaczyć innym :).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.