Facebook Google+ Twitter

Naukowo sKOŁOwani

Młodzi naukowcy skupieni w Studenckich Kołach Naukowych na co dzień zajmują się rozwiązywaniem skomplikowanych problemów, szukają nowatorskich rozwiązań, prowadzą badania w różnych dziedzinach

Podczas I Festiwalu Kół Naukowych UŁ, który odbył się 19 i 20 listopada, mogli pokazać całemu uniwersyteckiemu środowisku efekty swoich prac i pochwalić się niewątpliwymi osiągnięciami.

Organizatorem festiwalu była Rada Kół Naukowych UŁ, która wyszła z taką inicjatywą, by umożliwić członkom kół wymianę doświadczeń, nawiązanie kontaktów, które zaowocują w przyszłości wspólnymi pracami badawczymi oraz zapoznanie ich z organem, jakim jest sama rada, która funkcjonuje w strukturach Uniwersytetu Łódzkiego od 2005 roku.

W przedsięwzięciu tym wzięło udział kilkadziesiąt SKN-ów, które prezentowały swoją działalność na macierzystych wydziałach oraz podczas Targów Kół Naukowych, które odbywały się w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.

Pokazy i rekrutacja


Jednym z ważnych elementów przyczyniających się do rozwoju każdej organizacji jest promocja. Dlatego też koła naukowe spotkały się w pierwszym dniu festiwalu ze studentami i wykładowcami w budynkach wydziałów, do których przynależą, by zachęcić do przyłączenia się do ich organizacji. W tym celu przygotowały prezentacje wyjaśniające specyfikę kół naukowych, cele przez nie realizowane oraz przedstawiły dotychczasowe osiągnięcia. Była to dla nich szansa zaistnienia na gruncie macierzystych wydziałów, ponieważ zdarza się, że poszczególne SKN-y nie są znane również w ich obrębie.

Dzień targowy


Zebranie wszystkich kół naukowych Uniwersytetu Łódzkiego w jednym miejscu było jednym z założeń, które poczynili sobie organizatorzy. W praktyce okazało się to trudne do zrealizowania, zwłaszcza, że istnieje ich ponad 100. Dlatego też w targach, które odbywały się drugiego dnia festiwalu w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego wzięło udział jedynie 37 SKN-ów.Stoisko Studenckiego Koła Naukowego Chemików / Fot. Paulina Czarnek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.