Facebook Google+ Twitter

Nawałka już pewny posady?

Prezes PZPN, Zbigniew Boniek, był wczoraj gościem programu "Co dalej, reprezentacjo?" na antenie nSport. Słowa, które mogliśmy usłyszeć wskazują na to, że nowym selekcjonerem kadry narodowej zostanie Adam Nawałka.

Zbigniew Boniek już na środowej konferencji zwrócił uwagę na to, że nazwisko nowego selekcjonera ma w głowie. Wszystkie znaki na niebie i Ziemi wskazują, że będzie to obecny trener Górnika Zabrze, Adam Nawałka.

W rozmowie z dziennikarzami nSport Prezes PZPN zwrócił uwagę na to, że sukcesy Leo Benhakkera zbiegły się w czasie z tym, kiedy jego asystentem był właśnie obecny trener Górnika. Czy te słowa to tylko zbieg okoliczności?

Początkowo Zbigniew Boniek opowiadał o klimacie rozmowy z Waldemarem Fornalikiem, podczas której uświadomił byłemu już selekcjonerowi rozwiązanie kontraktu. Prezes PZPN zapewnił, że rozmowa przebiegła w sposób kulturalny i spokojny, a trener Fornalik zrozumiał decyzję, która została podjęta.

"Wald­ka do­sta­li­śmy "w spad­ku", ale miał nasze pełne wsparcie i mógł za­wsze na nas li­czyć. Nie wy­ko­nał jed­nak za­da­nia i nie mógł dalej pra­co­wać. Tre­ner musi my­śleć po­zy­tyw­nie, mieć prze­ko­na­nie, że nie musi się przed ni­czym bro­nić. W obec­nej sy­tu­acji de­cy­zja o jego zwol­nie­niu była oczy­wi­sta" - wy­ja­śnił Zbi­gniew Bo­niek.

Obecny szef PZPN skupił się też na tym, iż nie tylko selekcjoner jest winny porażek, ale też kadra, którą dysponuje. Stwierdził, iż w razie kontuzji Roberta Lewandowskiego, nie byłoby kandydata, który mógłby go dobrze zastąpić. Powiedział też o tym, że zagraniczny trener nie musi dać jakości, której od niego wszyscy oczekują i wcale nie można skreślać trenerów z ojczyzny.

W najistotniejszym momencie programu Zbigniew Boniek zachował się dwuznacznie, najpierw mówiąc, że największy sukcesy Leo Benhakkera przyszły wraz z przybyciem Nawałki na stanowisko asystenta, a potem mówiąc do zebranych osób, aby za dwa tygodnie zaprosili nowego selekcjonera na rozmowę, bo każdy z nich zna język angielski. Jednak po tych słowach powrócono do tematu trenera Górnika Zabrze, z entuzjazmem chwaląc go jako trenera i człowieka.

Na koniec Zbigniew Boniek skupił się na cechach, które powinny określać selekcjonera kadry narodowej. Z jego słów wynika, że selekcjoner musi być dobrym taktykiem, musi znać polskich zawodników i mieć dystans do mediów. Musi być liderem na i motorem napędowym, bo lidera kadry brakuje na dzień dzisiejszy na boisku.

Czy Adam Nawałka spełnia te kryteria? Czy dzisiejsze słowa Zbigniewa Bońka wskazują, że to właśnie opiekun Górnika zostanie nowym selekcjonerem? Odpowiedź poznamy w ciągu dwóch tygodni, a do tego momentu możemy tylko dywagować.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.