Facebook Google+ Twitter

Nawałka przed meczem z Czechami: Solidaryzujemy się z Francją

Adam Nawałka spotkał się na konferencji prasowej z dziennikarzami przed meczem Polska-Czechy we Wrocławiu. Rozmawiał m.in o wydarzeniach we Francji, opuszczeniu zgrupowania przez podstawowych zawodników oraz jutrzejszym rywalu.

Jesteśmy wstrząśnięci tym, co stało się we Francji. Wszyscy piłkarze, kibice oraz cały naród powinien solidaryzować się z Adam Nawałka podczas konferencji prasowej / Fot. Paweł KiliańskiFrancją. Podczas jutrzejszego meczu będziemy grać ze specjalnymi opaskami, natomiast przed spotkaniem uczcimy pamięć ofiar minutą ciszy. UEFA oraz rząd Francji z pewnością będą starały zapewnić bezpieczeństwo piłkarzom oraz kibicom - zaczął konferencję trener reprezentacji Polski, Adam Nawałka.
 
Doskonale rozumiem, że kibice mogą być rozczarowani brakiem naszych najlepszych piłkarzy w spotkaniu z Czechami. Staram się minimalizować ryzyko kontuzji, a nie je maksymalizować. Robert Lewandowski czy Grzegorz Krychowiak grają w tym sezonie regularnie w swoich klubach. Należy im sie odrobina wypoczynku, stąd decyzja o opuszczeniu zgrupowania.. Chcemy sprawdzić nowe warianty. Oczywiście, nikt nie wyobraża sobie i nie chce tego wyobrażać, że Roberta może zabraknąć na Euro 2016, jednak taką ewentualność również musimy brać pod uwagę - kontynuował selekcjoner.

Jestem pod wrażeniem postępu, jaką zrobiła reprezentacja Czech pod kierunkiem obecnego selekcjonera. Obejmowaliśmy swoje reprezentacje niemal w tym samym czasie, dlatego awans naszych ekip na Euro jest sukcesem. Bardzo się cieszę, że możemy grać z tak wymagającym rywalem, będzie to świetny sprawdzian - komplementował Adam Nawałka.

Spotkałem się w niedzielę z trenerem Legii Warszawa, Stanisławem Czerczesowem. Było to bardzo fajne spotkanie, przy dobrej kawie i deserze. Oczywiście, szczegółów naszej rozmowy nie będę zdradzał - zakończył trener Nawałka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.