Nawałka: Współpraca Lewego z Błaszczykowskim wygląda dobrze

Polska reprezentacja pokonała Gruzję 4:0 w ramach Eliminacji do Euro 2016. Tym samym nasi piłkarze są już jedną nogą w Euro. Spotkanie podsumowuje Adam Nawałka, który jest dumny ze swoich zawodników.

/ Fot. CC 2.Polacy w pierwszych minutach meczu mieli wiele okazji na strzelenie gola, ale żadnej nie wykorzystali. Dopiero po przerwie biało-czerwoni zaczęli pokazywać dobry futbol. Autorem pierwszego strzału był Arkadiusz Milik. Kolejne trzy stały się udziałem Roberta Lewandowskiego.
-Spodziewaliśmy się trudnego meczu, świetnie rozpracowaliśmy rywali. Wiedzieliśmy, że Gruzini zrobili gigantyczny postęp w porównaniu do listopadowego meczu w Tbilisi. Przed przerwą stworzyliśmy sobie szanse na gole, ale zabrakło finalizacji. Bramkę zdobyliśmy po stałym fragmencie gry, które ćwiczyliśmy na zgrupowaniu. Potem Robert Lewandowski strzelił hat tricka. To był dla niego trudny mecz, bo był pilnowany przez kilku zawodników. Byłem przekonany, że wygramy, przed meczem i w jego trakcie. To niezwykle ważne punkty, jeśli chodzi o awans na Euro 2016- powiedział selekcjoner reprezentacji Polski.
Po przerwie spowodowanej kontuzją do gry wrócił Jakub Błaszczykowski, który pokazał się dziś z dobrej strony. Polak asystował Robertowi Lewandowskiemu.
Trener Nawałka chwalił swoich podopiecznych. - Takie mecze dodają wiary drużynie. Piłkarze nie lekceważyli rywala, wszyscy zdają sobie sprawę, że zrobiliśmy progres. Nie boimy się nikogo. W przerwie było bardzo spokojnie. Wiedzieliśmy, że tylko konsekwentna gra przyniesie efekty. Cieszę się z udanego powrotu Kuby Błaszczykowskiego. Współpraca Lewandowskiego z Błaszczykowskim wygląda tak, jak powinna. My nie mieliśmy żadnych obaw, wiedzieliśmy, że będzie dobrze. - dodał Adam Nawałka.