Facebook Google+ Twitter

Nawałnica nad Łodzią

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-09-05 08:22

Zerwane linie energetyczne, dziesiątki połamanych drzew i rozlewiska na ulicach - tak wyglądała Łódź po potężnej nawałnicy, jaka przeszła nad miastem.

Dziennik Łódzki Nawałnica przeszła nad Łodzią wczoraj około 8.15. Ulewny deszcz w ciągu kilku minut sparaliżował ruch. Kierowcy mieli problemy z jazdą, gdyż samochodowe wycieraczki nie nadążały zbierać wody, a koła tonęły w kałużach. Dla niezmotoryzowanych łodzian czekanie na autobusy i tramwaje było koszmarem, bo ani parasole, ani wiaty przystanków nie chroniły przed zacinającym deszczem. Przemoczeni, po dotarciu do szkół i zakładów pracy, wykręcali ubrania.
Na skrzyżowaniu al. Włókniarzy i ul. Kopernika konar zerwał trakcję tramwajową. W siedzibach służb porządkowych urywały się telefony. Przez cały dzień strażacy usuwali powalone drzewa. Skutki nawałnicy usuwano do wieczora.

- Przyjęliśmy ponad 50 zgłoszeń o powalonych drzewach i pozrywanych liniach. Największe utrudnienia były na skrzyżowaniu al.Włókniarzy i ul. Długosza - poinformował dyżurny straży pożarnej. Dawno nie zanotowaliśmy tak wielu wyjazdów do usuwania skutków wichury i opadów.
D.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.