Facebook Google+ Twitter

Nawałnice, burze z piorunami i trąba powietrzna nawiedziły Włochy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-12 22:59

Nawałnice, burze z piorunami, a nawet trąba powietrzna nawiedziły wieczorem północną część Sardynii. Władze wyspy szacują straty na wiele milionów euro i domagają sie ogłoszenia stanu klęski żywiołowej.

Ulewny deszcz, któremu towarzyszyły wyładowania atmosferyczne, a który zakończyła trąba powietrzna, trwał pół godziny. Burza wywołała panikę wśród mieszkańców włoskiej wyspy, szczególnie tam, gdzie ponad półtora tysiąca piorunów doprowadziło do przerwy w dostawie prądu. Bez światła znalazło się piętnaście tysięcy domostw w okolicach Sassari. Trąba powietrzna spowodowała zamknięcie lotniska w mieście Alghiero.

Synoptycy zapowiadają na jutro gwałtowne pogorszenie pogody, szczególnie na południu kraju. Obrona cywilna zaapelowała do mieszkańców tych regionów o wyjątkową ostrożność na drogach, a także o trzymanie się z daleka od rusztowań i latarni. Od kilku dni we Włoszech panowały afrykańskie upały. Prognozy mówią, że w ciągu najbliższej doby temperatura spadnie nawet do dziesięciu stopni Celsjusza. W górach na wysokości dwóch tysięcy metrów, spodziewany jest śnieg.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.