Facebook Google+ Twitter

Nawałnice przeszły przez Polskę. Grzmiało, wiało, zrywało dachy

Zerwane dachy, połamane drzewa, zniszczone samochody i zalane budynki - to bilans burz, które w nocy przetoczyły się przez Polskę. W województwach łódzkim, świętokrzyskim, śląskim i opolskim strażacy musieli interweniować wiele razy.

Burza w Częstochowie. Fot. Wojciech Sambor / Fot. Wojciech SamborTakie zjawiska w ciągu kilku godzin wystąpiły prawie na terenie całej Polski. W niektórych miejscach spadło tyle deszczu, że wystąpiły lokalne podtopienia. W powiecie wadowickim od uderzenia pioruna spłonął dom. Mieszkańcom na szczęście nic się nie stało, ale stracili cały dobytek. Do pożarów doszło także w okolicach Białegostoku - tam strażacy internweniowali w tej sprawie cztery razy. Spłonęły stodoła, obora, garaż i stolarnia.

W województwie łódzkim nie było lepiej. Nawałnica uszkodziła dachy budynków, połamała drzewa.

Meterolodzy we wtorek wieczorem rozsyłali ostrzeżenia i informowali, aby ludzie na noc zamykali okna, zabezpieczyli doniczki z kwiatami na balkonach oraz aby nie parkowali samochodów w pobliżu wysokich drzew. Ostrzegali także przed trąbami powietrznymi.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Owe zjawiska są coraz częściej i boleśnie , dotykają najczęściej biednych ludzi , to dramaty ich życia , dorobku , straty dachu nad głową itd.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Takie zjawiska atmosferyczne pojawiają się w tym kraju co najmniej od jakichś 30-40 lat tylko wcześniej media nie robiły w temacie tyle zamieszania...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może i piękne Pani Krystyno - jeśli oddaje stan ducha wewnętrznego kobiet :)) ale groźne w pogodzie! Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

piękne foto :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.