Facebook Google+ Twitter

Nawet dla kosmopolity najważniejsza Ojczyzna

Podróże uczą, podróże kształcą, podróże inspirują do tworzenia i pisania. Tak mogę kolokwialnie stwierdzić, biorąc do rąk książkę poetycką "Wirtualia" Janusza Kopcia z Chicago.

Okładka książki "Wirtualia" Jana Kopcia z Chicago / Fot. OkładkaPodróże uczą, podróże kształcą, podróże inspirują do tworzenia i pisania. Tak mogę kolokwialnie stwierdzić, biorąc do rąk książkę poetycką "Wirtualia" Janusza Kopcia z Chicago.

Janusz Kopeć to dziennikarz, artysta plastyk, pisarz i poeta, który z pasją podróżuje, a że jest wnikliwym obserwatorem, wszystko na swój artystyczno-literacki sposób przetwarza. W wielu galeriach i muzeach możemy podziwiać jego obrazy, w wielu bibliotekach i księgarniach możemy czytać jego książki, możemy wreszcie w prasie czytać jego artykuły (Chicagowski "Dziennik Związkowy", "Gwiazda Polarna" i "Meritum"). Współpracuje z radiem polonijnym, Telewizją Polvision oraz Internetową Telewizją Południe w Jaśle.

Człowiek, pochodzący z Podkarpacia, wyemigrował do Stanów Zjednoczonych w 1984 roku, gdzie tworzy. Wydał osiem książek: "Tam, gdzie trawy mówią pacierze" (wiersze,1998), "Zielnik wspomnień" (wiersze, 2000), "Nienasycenie" (fraszki, 2001), "Kolory czasu" (wiersze, 2002), "Imperfectum" (wiersze, 2003), "Haiku" (wiersze, 2004), "Polonii portret własny" (wywiady, 2004), "Twarze" (wiersze, 2007).

Najnowsza dziewiąta książka Janusza Kopcia zatytułowana "Wirtualia", wydana w Chicago w 2011 roku, zachwyciła mnie bogactwem poetyckich przemyśleń, refleksji, opisów miejsc odwiedzonych przez poetę i poetycko zapisanych. Dużo wierszy poświęconych jest sprawom, które pisarza zaintrygowały, rozbawiły, zadziwiły i zainspirowały.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jerzyk Twoje recenzje sa wyjatkowo tresciwe w slowie, literalnie oddanych spostrzezen. Gratulacje obu Panom, tworcy poezji, oraz opisujacemu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa recenzja !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.