Facebook Google+ Twitter

Nawet fajtłapa jest amantem w atrakcyjnym samochodzie

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-03-26 08:17

Nie szata czyni człowieka, ale wzięty amant po prostu nie może się obejść bez szybkiego i drogiego auta - potwierdził brytyjski naukowiec. W pomysłowym eksperymencie dowiódł, że kobiety tym wyżej cenią mężczyznę, im droższy jest jego samochód.

Zjawisko nie działa w drugą stronę: panom jest wszystko jedno, czym jeździ ich wybranka - byle sama wyglądała atrakcyjnie.

Zespół pod kierownictwem Michaela Dunna z University of Wales Institute w Cardiff poprosił o udział w eksperymencie 120 osób w wieku od 21 do 40 lat. Badanym pokazywano fotografie modela płci przeciwnej, siedzącego za kierownicą samochodu. Na jednym zdjęciu był to luksusowy bentley continental (wart jedyne 70 tys. funtów), na drugim - stary ford fiesta.

Okazało się, że panie znacznie wyżej oceniały atrakcyjność męskiego modela, jeśli siedział on w bentleyu. Z kolei dla mężczyzn marka auta nie miała żadnego znaczenia w ocenie powabu modelki. Opis wyników badań ukazał się w nowym numerze pisma "British Journal of Psychology".

- To nie jest tylko ciekawostka - przekonuje dr Michael Dunn w rozmowie z gazetą "Western Mail". - Dysponujemy ogromnym materiałem badawczym, który potwierdza, że w doborze partnera kobiety kierują się głównie jego bogactwem i statusem, mężczyźni zaś - urodą.

Cały artykuł przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.