Facebook Google+ Twitter

Nawet w czasie wakacji nie unikniemy stresu

Co ma wspólnego stres z wakacjami? W ostatnim czasie całkiem sporo. Nie chodzi tu bynajmniej o zmartwienie, czy wszystko zabraliśmy lub czy zdążyliśmy wyłączyć żelazko.

Upalne lato w Chorwacji, piesze wycieczki po Alpach. O tym każdy z nas marzy po roku ciężkiej pracy. Wypoczynek regeneruje organizm i sprawia, że nabieramy na nowo energii do pracy. Jednak sytuacje finansowe biur podróży w tym roku i związane z nimi ryzyko upadłościowe przysporzyło już niejednemu podróżnemu kłopotów.

Taka sytuacja spotkała między innymi podróżnych z krakowskiego biura Kopernik Travel. Turyści, którzy mieli wyjechać na wycieczki nie mogli skontaktować się z biurem, ci którzy już na nich byli, mieli trudności z powrotami do Polski. Z pomocą ruszyło od razu Ministerstwo Sportu i Turystyki, które wychodzi de facto naprzeciw podróżnym, proponując specjalne ubezpieczenia biurom podróży. Projekt zmian w usługach turystycznych już istnieje. Jednak co takiego proponuje?

Według projektu operatorzy wysyłający swoich klientów za granicę mieliby płacić składki w granicach około 12 proc. od ogółu prognozowanych rocznych przychodów, a nie jak dotychczas zaledwie 6 proc. od sum gwarancji rocznych przychodów z tytułu organizowania imprez turystycznych. Co nowego wniesie projekt rządowy? Kolejne zamieszanie wokół sprawy, podwyższenie cen wycieczek, poprzez obciążenie kwotą składki swoich klientów, likwidację wielu mniejszych biur podróży, które nie będą w stanie płacić składki. Jaki pozytyw ustawy będzie widoczny? Turyści będą mieli gwarancję pokrycia wszystkich roszczeń za nieudany wyjazd wobec organizatora.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.