Facebook Google+ Twitter

Nawiady. Świetlica zamiast przystanku

Mrągowskie Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Rodzinie i Poradnictwa Specjalistycznego "Synapsa" wraz z OSP Nawiady chce zbudować we wsi świetlicę.

 / Fot. logo synapsyNasze dzieci już nie siedzą na przystankach - mówią mieszkańcy Nawiad koło Mrągowa. Do tej pory jedyną we wsi rozrywką była autobusowa wiata - ta już opustoszała, a dzieci i młodzież spotykają się w strażnicy. Strażacy organizują im zabawy, mówią o bezpieczeństwie przeciwpożarowym i zasadach udzielania pierwszej pomocy. Pomieszczenie wymaga jednak remontu - mrągowska Synapsa chce pomóc w pozyskaniu funduszy na ten cel. Jak mówi prezes Ewa Rybak - Skrzypkowska, stowarzyszenie już wkrótce zorganizuje kilka imprez charytatywnych, z których dochód przeznaczony będzie właśnie na świetlicę w Nawiadach.

- Wszystko po to, by jeszcze bardziej zaktywizować lokalną społeczność i pokazać, ile wspaniałych rzeczy można robić razem - dodaje prezes.

Nie jest to pierwsze doświadczenie Synapsy w organizacji świetlicy na wsi. Stowarzyszenie zorganizowało już podobną w Macharach. Ponadto założyło w Mrągowie Telefon Zaufania, a kolejny pomysł to... Klub Puszystych. Ponadto organzacja wspiera inne organizacje pozarządowe, finansuje wypoczynek dla dzieci i organizuje imprezy charytatywne.

- Wszystkich chętnych zapraszam do współpracy - mówi prezes Synapsy. Więcej informacji pod nr telefonu 500255854.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tylko przyklasnąć pomysłowi! Żal patrzeć na dzieci i młodzież, która nie ma gdzie się podziać. Dotyczy to w szczególności tych mieszkających na wsi. Tam takich świetlic jest mało lub zwyczajnie ich brakuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.