Facebook Google+ Twitter

Nawoływał do powieszenia Tuska. Przeprosił. Problem rozwiązany?

W lutym Piotr B. na swoim blogu apelował, aby Polacy zrobili z Donaldem Tuskiem to, co zrobiono z kukłą prezydenta Egiptu - powiesili go. Po pewnym czasie wpis zniknął, a Piotr B. umieścił przeprosiny. Czy poniesie konsekwencje za podżeganie do przestępstwa sprawdzają Wiadomości24.

wpis z przeprosinami / Fot. screen bloga Piotra B.10 lutego 2011 roku Piotr B. zamieścił na swoim blogu kontrowersyjny wpis "Petycja w sprawie powieszenia Donalda Tuska". Zareagował na niego Radomir Szumełda, kandydat PO do sejmiku, który 11 lutego na FB zapowiedział, że sprawę kieruje do prokuratury.

Treść zawiadomienia także zamieścił na Facebooku.

"Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa"
W dniu 10 lutego b.r. na portalu internetowym Salon 24 - Niezależne forum publicystów ukazał się tekst autorstwa Piotra B. pod tytułem: „Petycja w sprawie powieszenia Donalda Tuska” (...) W moim przekonaniu autor być może popełnił czyn karalny w postaci groźby karalnej polegającej na namawianiu do zbrodni na Prezesie Rady Ministrów Donaldowi Tuskowi.
Jednocześnie przypisał wyżej wymienionemu urzędującemu Premierowi czyny, takie jak złodziejstwo i defraudacja, na których poparcie prawdopodobnie nie posiada żadnych dowodów.
Zwracam się do Prokuratury Rejonowej w Sopocie o zbadanie tej sprawy, czy jakoby nie doszło do popełnienia czynów niedozwolonych."

Wiadomość na blogu Piotra B. po tych działaniach została skasowana, a już cztery dni później pojawił się nowy wpis, tym razem z przeprosinami:

"Pragnę przeprosić Pana Premiera Donalda Tuska i wszystkich którzy poczuli się urażeni moją notką pt. Petycja w sprawie powieszenia Donalda Tuska umieszczoną kilka dni temu w salonie24.pl. Próbowałem tę publikację utrzymać w konwencji żartu, jednak jak widać nie udało mi się i przekroczyłem granicę dobrego smaku. Przesłałem już osobiste przeprosiny na ręce Pana Radomira Szumełdy, który wcześniej skierował ww. notkę do prokuratury. Proszę wszystkich urażonych o przyjęcie moich przeprosin i wyrozumiałość dla mojego głupiego czynu."

Wiadomości24.pl skontaktowały się z Prokuraturą Rejonową w Sopocie, która poinformowała, że sprawa Radomira Szumełdy przeciwko Piotrowi B. faktycznie figuruje w rejestrze. Niestety innych informacji telefonicznie i mailowo prokuratura nie udziela. Wystosujemy pismo w tej sprawie i będziemy na bieżąco publikować kolejne informacje.

Skontaktowaliśmy się także z Grażyną Wawryniuk, rzecznikiem prasowym Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, która wyjaśniła, co dzieje się w sytuacji, gdy wpis oryginalny zostaje usunięty, ale w internecie nadal istnieją jego screeny, tak jak to jest w przypadku wpisu Piotra B. - Odnajdywanie i usuwanie takich wpisów należy do obowiązków administratora - wyjaśnia Grażyna Wawryniuk. Podobnie jest w przypadku stron, na których internauci wyśmiewają polityków, np. na jednym z forów, którego użytkownicy reagują na tekst Piotra B. i zamieszczają barwne propozycje na czym i w jaki sposób można powiesić premiera Donalda Tuska.

Grażyna Wawryniuk zapewnia, że jeżeli treść nawołuje do agresji, wpisy powinny zniknąć. To administrator bada jednak, kto jest autorem wpisu. Jeżeli jakiś internauta poczuje się urażony, może zgłosić taką stronę do prokuratury, która wtedy wszczyna postępowanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 28.03.2011 21:16

Platforma już tak nagrabiła ,że jej posłowie powinni wszyscy dyndać za jaja.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Doda
  • Doda
  • 21.03.2011 18:36

Trzeba mieć nieźle zryty beret by negować zdanie:
"Prawo powinno być prawem niezależnie od tego, kto jest u władzy".
Ale co tam, mam mysz to se kliknę, pouczę się kolorów: zielone, czerwone, czerwone, zielone...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Barto
  • Barto
  • 18.03.2011 20:56

"Jednocześnie przypisał wyżej wymienionemu urzędującemu Premierowi czyny, takie jak złodziejstwo i defraudacja, na których poparcie prawdopodobnie nie posiada żadnych dowodów"

No to ja się pytam kto mnie okradł podwyższając VAT z 22 do 23 proc.?
Kto mnie okrada na lokatach bankowych z 19 proc. podatku, którego miało nie być?
Ko chce zdefraudować moje pieniądze zmniejszając składkę do OFE?

No to już mamy dowody. Na pewno nie ja podwyższyłem VAT ani nie ja chcę zwinąć mojej kasy z OFE do dziurawego ZUS bez dna.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
  • Gerard Stenc
  • 18.03.2011 16:46

Początkowo wspólczółem p.B.,ale pomyślałem,że to wyskok markietingowy.Pięknie się kończy jak baśni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I wtedy również należało to zgłosić do prokuratora. Prawo powinno być prawem niezależnie od tego, kto jest u władzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kores z iczyna
  • kores z iczyna
  • 18.03.2011 13:25

Jakoś zwolennikom PO nie przeszkadzało gdy ich partia na głównej swej stronie internetowej publikowała ( około rok ) zdjęcie śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego ze sznurem na szyi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.