Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24517 miejsce

Nazisci podbijają Ziemię z kosmosu! "Iron Sky" już w kinach

Długo wyczekiwany film fińskiego reżysera w końcu jest wyświetlany w polskich kinach. Czy warto poświęcić swój czas i pieniądze aby dowiedzieć się, co leży po drugiej stronie księżyca?

 / Fot. Plakat

Stalowe niebo


Temat jaki podjął reżyser filmu Timo Vuorensola (w koprodukcji australijsko-fińsko-niemieckiej) nie jest ani odkrywczy ani oryginalny. O tajnej bazie Hitlera na księżycu spekulowano już w czasach II wojny światowej. Tworzono teorie spiskowe, że naziści zbudowali bazę na księżycu po to, by raz jeszcze spróbować podbić Ziemię, choć tym razem z kosmosu przy pomocy latających spodków i zrzucanych na orbitę ziemską meteorytów. Z tą wizją reżyser filmu poradził sobie wyśmienicie, wykreował świat niedalekiej przyszłości (2018 rok), w którym sytuacja społeczno-polityczna była bybardzo prawdopodobna.

Jasna strona księżyca


Film powinno się traktować, jak dobrą komedię science fiction ale nie klasy B ponieważ mimo fanowskiego rodowodu, "Iron Sky" jest dobrze zrobioną satyrą na otaczającą nas rzeczywistość. W świecie wykreowanym przez Timo Vuorensola, prezydentem USA jest kobieta, która przypomina słynną amerykańską senator Sarę Palin (ubiegającą się o reelekcję z łudząco podobnym hasłem "Yes she can") ,a posiedzenia ONZ to świetny kabaret. Właśnie takie smaczki uważam za plusy tego filmu. Sparodiowano nawet, słynną scenę z filmu "Upadek", w której Hitler przemawia w oblężonym bunkrze do swoich podwładnych, a statek bojowy USA nazywa się George W. Bush. Właśnie sceny pokazujące politykę uważam za najśmieszniejsze z całego filmu. Dużym zaskoczeniem jest też strona techniczna, efekty specjalne zostały wykonane bardzo dobrze. Wizja bazy hitlerowców, ich spodków oraz sam wygląd nazistów pokazany jest bardzo dobrze. Podobnie postęp "ziemski" został wykonany dobrze, modele statków kosmicznych oraz samych gadżetów wykonane bardzo prawdopodobnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.