Facebook Google+ Twitter

Nazistowski zbrodniarz wybierze najpiękniejszą Włoszkę

Erich Priebke, były nazistowski zbrodniarz będzie wybierał najpiękniejszą dziewczynę we włoskim konkursie piękności "Star of the Year". Organizator mianował go honorowym przewodniczącym jury. Włoska opinia publiczna jest oburzona.

http://www.adnkronos.com/IGN/Cronaca/?id=1.0.2477151648 / Fot. screenKonkurs odbędzie się dzisiaj, w miejscowości Gallinaro (Frossinone - okolice angielskich, niemieckich i polskich cmentarzy wojennych) w środkowych Włoszech. Priebke nie będzie obecny osobiście ale będzie decydował o losie kandydatek w trakcie wideokonferencji. - Mam nadzieję, że chociaż przez jeden dzień w ciągu 14 lat, wrócę do normalnego życia. Jestem najstarszym więźniem na świecie - mówi 95-letni Priebke.

Organizator konkursu, 35-letni Claudio Marini, właściciel agencji reklamowej tłumaczy: - W tym przypadku historia sie nie liczy, ja nawet nie byłem na świecie w czasie wojny. Nie należę do żadnej partii politycznej. Chce pokazać, że nie jesteśmy hipokrytami i chcemy jako pierwsi zrobić krok w stronę pojednania. Szanuję obywateli żydowskich za ich przeszłość i wartości. Uważam, że większym problemem jest to, że osoby, które mordują i gwałcą są na wolności, niż to, że przez jeden dzień stary 95-letni człowiek będzie cieszył sie wolnością.

Erich Priebke, skazany na dożywocie za zbrodnie nazistowskie podczas II wojny światowej, odsiaduje karę w areszcie domowym w Rzymie. Jako były esesman brał udział m.in w masakrze ponad 300 Żydów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Ale, że Żydzi go jeszcze nie ubili???

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale wiadomość... szok.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziwne, że nikt jeszcze nie dał plusa za tego newsa. Ja to zrobię.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.