Facebook Google+ Twitter

"Nazizmu nigdy więcej na Allegro"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-21 08:38

Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową. W kilkunastu miastach w Polsce będzie on przebiegał pod hasłem "Nazizmu nigdy więcej na Allegro".

W Warszawie (o godz. 13.00) odbędzie się manifestacja antyrasistowska. W innych miastach planowano akcje informacyjne, koncerty i zbiórki podpisów pod apelem przeciwko sprzedaży przedmiotów propagujących faszyzm na portalach aukcyjnych.

Współorganizator warszawskiej manifestacji Bartłomiej Kozek zapewnił, że akcja nie jest wymierzona w portal Allegro.pl, lecz ma na celu przekonanie właścicieli portali aukcyjnych do uniemożliwienia sprzedaży neofaszystowskich emblematów i przedmiotów.

Autorzy protestu przekonują, że nie jest to akcja wymierzona w przedmioty kolekcjonerskie, pochodzące z okresu III Rzeszy czy drugiej wojny światowej.

Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową został uchwalony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ dla upamiętnienia tragicznych wydarzeń, do których doszło 21 marca 1960 roku w Republice Południowej Afryki. Policja zastrzeliła wówczas 69. uczestników pokojowej demonstracji w Sharpeville, protestujących przeciwko polityce apartheidu.

Zgromadzenie Ogólne ONZ w rezolucji wezwało do prowadzenia wspólnych działań na rzecz walki z rasizmem i dyskryminacją rasową bez względu na miejsce występowania tych zjawisk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.