Facebook Google+ Twitter

Nazjazd kolędników z całej Polski do Będzina

Od czwartku do niedzieli w Będzinie odbywa się Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. Już po raz 16. Będzin rozbrzmiewa kolędami i pastorałkami.

 / Fot. Plakat festiwaluJak co roku Będzin staje się polską stolicą kolędy.

Festiwal kolęd w Będzinie powstał w 1994 r. jako impreza regionalna. Zorganizowali go młodzi ludzie z parafii Świętej Trójcy w Będzinie. Powołano Biuro Organizacyjne, którym do dziś kieruje ks. Piotr Pilśniak. W festiwalu w 1995 r. udział wzięły 102 zespoły zgłoszone w obrębie Szkolny zespół folklorystyczny "Lajkonik" z Jaworzna / Fot. Michał Kusiakwojewództwa śląskiego (katowickiego). W ubiegłorocznych eliminacjach uczestniczyło już ponad 20 tys. osób czyli ponad 1600 solistów, duetów, zespołów i chórów.

Eliminacje odbywały się w całej Polsce oraz na Ukrainie. Finałowe eliminacje odbywają się w Będzinie od 7 do 9 stycznia w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im F. Chopina (ul. Sportowa 5) od godziny 9 do 20. Wstęp wony.

Wykonawców przesłuchań finałowych oceniać będzie jury w składzie: prof. Mirosława Knapik, z Uniwersytetu Śląskiego w Cała sala zapełniona w większości młodymi osobami. / Fot. Michał Kusiak Katowicach, prof. Ryszard Handke z Akademii Muzycznej w Poznaniu, filia Szczecin, oraz ks. Zenon Kołodziejczak z UKSW w Warszawie.

Koncert Galowy i ogłoszenie wyników odbędzie się w niedzielę, 10 stycznia 2010r o godz. 16 w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu w Będzinie - Syberce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.