Facebook Google+ Twitter

Nazwa "Twój Ruch" wzięta... z ulotki wyborczej z 2011 roku

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-10-06 17:15

W niedzielę Janusz Palikot oficjalnie ogłosił zmianę nazwy swojej partii na "Twój Ruch". Nad nazwą miała pracować specjalistyczna firma badawcza, ostatecznie wymyśliła ją Maria Czubaszek. Okazuje się, że nazwę zaczerpnięto z ulotki wyborczej z 2011 roku.

 / Fot. print screen / InstagramPalikot twierdzi, że nową nazwę jego partii wymyśliła satyryczka Maria Czubaszek. Jednak hasło "twój Ruch" widniało już na ulotkach, rozdawanych podczas kampanii wyborczej przed wyborami parlamentarnymi w 2011 roku.

W tym samym czasie Janusz Palikot chciał zmienić nazwę partii na "Nowoczesne Państwo", ponieważ "Ruch Palikota" była, jego zdaniem, jedynie pomysłem marketingowym na czas kampanii. "W Ruchu nie chodzi o Palikota, chodzi o nowoczesne państwo. Zaproponuję, żeby (kongres) dokonał zmiany nazwy, zmienił też formułę partii, połączył niektóre środowiska, ale to za parę miesięcy" - mówił podczas kampanii. Do zmiany nazwy nie doszło, jednak hasło "Nowoczesne Państwo" również było napisane na ulotce wyborczej.

Czytaj także: Nowa nazwa partii Palikota to plagiat?

O zmianach w partii, w tym zmianie nazwy, przewodniczący Ruchu poinformował we wrześniu. Namawiał sympatyków do przysyłania swoich propozycji, na jego blogu w komentarzach można było oceniać wybierane propozycje, Palikot twierdził, że w wyborze ma pomóc również specjalistyczna firma badawcza. Czyżby ostatecznie pomogła ulotka?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Januszu, życie czeka na Cię...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może nowa formuła partii, jak i program, też nie będzie zaskoczeniem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.