Facebook Google+ Twitter

Nazwy trotylu i nitrogliceryny wyświetlił detektor?

Przenośny detektor materiałów wybuchowych PED-8800 Pro, którym prawdopodobnie badano wrak wyświetla automatycznie nazwy śladów wykrytych materiałów.

Dementi prokuratury odnośnie śladów materiałów wybuchowych na wraku tupolewa opierało się na informacji, iż użyty sprzęt nie pozwalał na sprecyzowanie rodzaju odkrytych środków.

Tymczasem, jak twierdzi wpolityce.pl, jeśli użyto spektrometru mobilności jonów, zwanego IMS, to sprzęt tego typu pokazuje nazwę materiału.

Poniżej
opis techniczny urządzenia - przenośny detektor materiałów wybuchowych PED-8800 Pro:

PED-8800 Pro to urządzenie najnowszej generacji, które służy do wykrywania materiałów wybuchowych różnego rodzaju. Działanie detektora opiera się o technologię IMS (Ion Mobility Technology), która polega na badaniu prędkości jonów w jednorodnym polu elektrycznym. Metoda wykrywania została udoskonalona o analizę sygnałów w oparciu o transformację Hadamarda, co spowodowało znaczne polepszenie stosunku sygnału do szumu bez utraty rozdzielczości. Dzięki temu udało się zredukować poziom fałszywych alarmów do zaledwie 1 proc. W trosce o bezpieczeństwo operatora i jego kontaktu z potencjalnie niebezpiecznymi substancjami. próbka testowa jest pobierana za pomocą specjalnego długopisu.

Detektor PED-8800 Pro wyposażony został w kolorowy wyświetlacz, wskazujący nazwę rozpoznanego materiału wybuchowego. W pamięci urządzenia znajduje się pojemna baza danych na 5000 wpisów, która może być uaktualniana o nowe substancje, co zwiększa możliwości detekcji. Detektor współpracuje z komputerem po podłączeniu go przez interfejs USB lub Ethernet.
Wykrywacz zasilany jest z w akumulatorów o dużej pojemności, w zestawie znajduje się poręczna ładowarka.

Jest to idealne rozwiązanie dla służb zajmujących się bezpieczeństwem i nadaje się do zastosowania na lotniskach, przejściach granicznych oraz w innych miejscach, gdzie istnieje ryzyko niebezpieczeństw związanych z zamachami terrorystycznymi
Specyfikacja techniczna

Technologia: IMS, transformacja Hardamarda
Wykrywalność: czarny proch, azotan amonu (AN), TNT, AN-TNT, RDX,PETN, HMX, Tetryl, C4, TATP, SEMTEX itp. (baza środków wybuchowych może być aktualizowana o nowe środki).
Czułość: 10-9 g
Poziom fałszywych alarmów: 1%
Tryb próbkowania: zbieranie cząsteczek z powietrza i z powierzchni przedmiotów
Czas przygotowania do pracy: 10 minut
Czas analizy: 4-10 s
Czas kalibracji: 30 s
Rodzaj alarmu: dźwiękowy oraz wyświetlenie nazwy substancji po angielsku
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ano własnie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.