180308 miejsce

NBA: 40 punktów Dwyana Wada

W jedynym rozegranym minionej nocy meczu na parkietach NBA, Miami Heat pokonali u siebie Los Angeles Lakers 101:85. Najskuteczniejszym graczem spotkania okazał się Dwyane Wade, zdobywca 40 punktów.

Logo NBAPierwszego dnia świąt, rozegrano w NBA jedno spotkanie, jedno ale jakże ważne dla całej ligi. Zawsze, co roku tego samego dnia na parkiecie spotykają się dwa zespoły – Miami Heat i Los Angeles Lakers. Naprzeciw siebie stanęli najlepsi strzelcy ligi – Dwyane Wade i Kobe Bryant, oraz dwaj wyśmienici trenerzy Pat Riley i Phil Jackson.

Od samego początku spotkania kibiców zebranych w hali Heat, zachwycał Wade, który czarował przeciwników mijając ich jak tyczki. Po pierwszej kwarcie było 30:16, a „The Flash” miał na swoim koncie już 12 punktów. Bryant zaś, który początek meczu nie mógł zaliczyć do udanych zdobył tylko 2 punkty.

W drugiej kwarcie nie zobaczyliśmy już słabego Bryanta, a trener Lakersów - Pil Jackson postanowił wpuścić graczy rezerwowych. Mimo sporej przewagi Heat zaczęli popełniać głupie błędy, które wykorzystali goście zmniejszając stratę na 47:40.

W kolejnej odsłonie gwiazdor Lakersów nadal nie błyszczał, a Wade zapisywał na swoim koncie kolejne punkty, mając ich po 30 minutach już 30.

Mimo dzielnej postawy gości w ostatniej kwarcie, mecz ostatecznie wygrali gospodarze 101:85. Ojcem zwycięstwa okazał się wcześniej wspomniany Dwyane Wade, który w całym meczu zdobył 40 punktów, 4 zbiórki i 11 asyst.

- To wspaniale grać w święta. Możemy wrócić do domu i świętować wiedząc, że zagraliśmy dobry mecz i odnieśliśmy zwycięstwo – powiedział po meczu dla nba.com Dwyane Wade.

Miami Heat - Los Angeles Lakers 101:85

(30:16, 17:24, 27:24, 27:21)

Heat: Dwyane Wade 40, Jason Kapono 11, Dorell Wright 10, Alonzo Mourning 9, Gary Payton 9, James Posey 8, Antoine Walker 5, Udonis Haslem 4, Jason Williams 3, Michael Doleac 2;

Lakers: Kobe Bryant 16, Ronny Turiaf 13, Luke Walton 10, Sasza Vujacić 9, Kwame Brown 7, Smush Parker 7, Jordan Farmar 6, Vladimir Radmanović 6, Maurice Evans 5, Brian Cook 4, Andrew Bynum 2.

Źródło: nba.com