NBA: 65 punkty Kobe Bryanta

Wydarzeniem piątkowej nocy jest wygrany mecz Los Angeles Lakers, którzy przerwali tym samym serię siedmiu porażek z rzędu.

Kobe Bryant podczas spotkania z Denver Nuggets 15 marca. Fot. PAPWydarzeniem piątkowej nocy jest wygrany mecz Los Angeles Lakers, którzy przerwali tym samym serię siedmiu porażek z rzędu. „Jeziorowe” pokonali na własnym parkiecie po dogrywce Portland Trail Blazers 116:111. Ojcem zwycięstwa Lakersów był Kobe Bryant, który w całym spotkaniu zdobył, aż 65 punkty. Do odgrywki doszło dzięki 24 punktom Bryanta Brytana w ostatniej odsłonie spotkania, kiedy to na 17 sekund przed końcem trafił „za trzy”, doprowadzając do remisu 98:98.

Dodatkowy czas gry to jednostronne widowisko, z przewagą gospodarzy, którzy nie stracili przewagi do końca spotkania. Goście próbowali jeszcze zmienić losy meczu, ale w końcówce ponownie dał o sobie znać Bryant. Koszykarz trafił w całym meczu 11 rzutów osobistych, 15 rzutów „za dwa”, oraz 8 „trójek”.

Dirk Nowitzki i Josh Howard poprowadzili Dallas Mavericks do 53. zwycięstwa w sezonie, pokonując Boton Celtics 106:101. Obaj gracze rzucili po 30 punktów, a Niemiec – Nowiztzki dołożył jeszcze 12 zbiórek.

Nieprzyzwyczajeni do porażek Phoenix Suns, musieli uznać wyższość Detroit Pistons, którzy pokonali „Słońca” na ich terenie 93:105. Najwięcej punktów dla „Tłokó” uzyskał rezerwowy - Ronald Murray (25). Dla Suns najlepiej punktował Amare Stoudemire – 24 punkty, 15 zbiórek.

Dzięki dobrej dyspozycji Shaquille O'Neala, Miami Heat wygrali z Sacramento Kings 103:97. Środkowy Heat, zdobył 23 punkty. Było to 14. z rzędu zwycięstwo Miami we własnej hali.