NBA: Boston Celtics przegrał z Bykami

Dzisiejszej nocy Chicago Bulls podejmowali we własnej hali gości z Bostonu i po raz 12. musieli radzić sobie bez swojego lidera Derricka Rose'a. Po mimo braku Derricka, Chicago Bulls(43-13) nadal są na szczycie konfederacji wschodniej.

Sonda

Czy Chicago Bulls są w stanie zdobyć mistrzostwo NBA ?

Boston Celtics power forward Brandon Bass (R) keeps the ball from Miami Heat point guard Mario Chalmers (L) and Miami Heat small forward LeBron James (C) / Fot. EPA/Gunther CorbisPierwsza połowa zakończona wynikiem 22:19 nie wróżyła, że to przyjezdni zejdą z parkietu jako przegrani. Następne 12 minut spotkania też zakończyło się prowadzeniem Bostonu Celtics (49:38).

W pierwszej połowie spotkania wyraźnie było widać, że w ekipie Chicago Bulls brakuje kogoś, kto weźmie ciężar gry na swoje barki. Po prostu brakowało Derricka Rose'a.

Odsłona trzeciej kwarty pokazała, że Byki potrafią wspaniale grać bez swojego lidera i wygrali ją 29:17. To właśnie był kluczowy moment meczu. Widocznie podczas przerwy trener Tom Thibodeau bardzo zmobilizował swoich graczy.

Ostatnia kwarta też zakończyła się zwycięstem Bulls 26:20. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 93:86.

W ekipie Chicago Bulls bardzo dobrze zagrał Lual Deng, który zanotował 26 punktów, 6 zbiórek, 3 asysty i jeden blok. Oprócz Denga, dobre zawody zanotowali Carloos Boozer i Joakim Noah. Pierwszy z nich zaliczył Double-Double (12 punktów, 14 zbiórek), natomiast drugi zapisał sobie 17 punktów, 9 zbiórek, asyste i 3 bloki. Warto też wyróżnić rozgrywającego Byków (C.J Watson), który godnie zastępuje kontuzjowanego Rose'a.

Wśród przyjezdnych najlepiej spisali się Paul Pierce, Kevin Garnett i Rajon Rondo. Dwóch ostatnich zanotował Double- Double.

Boston Celtics - Chicago Bulls (22:18, 27:10, 17:29, 20:26)
(Pierce 22, Garnett 12, Rondo 10 - Deng 26, Noah 17, Boozer 12)