NBA. Coraz bliżej do finału!

Walka o 66 mistrzostwo NBA wchodzi w decydującą fazę. Na polu walki pozostały cztery ekipy: Miami Heat, Boston Celtics, New Orleans Hornets i San Antonio Spurs.

Trwa rywalizacja w Finałach Konferencji. Co się dzieje na Wschodzie?

Finał Eastern Conference: Miami Heat - Boston Celtics

Dziś w nocy ekipa z Miami pokonała 115-111 (po dogrywce) rywali z Bostonu i w serii do czterech zwycięstw prowadzi 2-0. Trzeci rok z rzędu gracze z Bostonu i Miami spotykają się w play off's, są więc rachunki do wyrównania. W przeciwieństwie do meczu numer 1, emocje były do samego końca. Po dwóch kwartach Celtics prowadzili 53-46, głównie dzięki natchnionej grze rozgrywającego Rajona Rondo, wysokiej skuteczności rzutów z gry oraz słabej postawie jednego z dwóch gwiazdorów Miami - Dwyane Wade'a.

W drugiej połowie spotkania Wade, ku zadowoleniu kibiców zgromadzonych w American Airlines Arena, obudził się i wyprowadził Heat na prowadzenie. Wydawało się, że weterani z Bostonu nie przetrzymają kontrataku Heat, ale Kevin Garnett (rocznik 1976), Ray Allen (1975) i Paul Pierce (1977) udowodnili, że mimo zaawansowanego wieku stać ich nadal na grę na najwyższym poziomie. Jednak zawodnikiem, który utrzymał ekipę Bostonu w grze w trzeciej i czwartej kwarcie, był niesamowity tej nocy Rondo - jego 44 punkty i 10 asyst to wynik bez precedensu w historii play off's NBA. Do dogrywki doprowadził Ray Allen, trafiając za 3 punkty. W doliczonym czasie gry faworyzowany team z Miami górował coraz wyraźniej nad zmęczonymi Celtami i dzięki punktom LeBrona Jamesa (34 pkt., 10 zbiórek i 7 as. w tym meczu), Wade'a (23 pkt., 6 zb.) i Udonisa Haslema (13 pkt., 10 zb.) odniósł drugie zwycięstwo, znacznie zbliżając się do występu w finałach.

Kolejny mecz w nocy czwartku na piątek w Bostonie. Start o 02.30.