NBA: Derby dla Los Angeles Lakers!

Derby Los Angeles to chyba najbardziej widowiskowy mecz jaki mogliśmy zobaczyć dzisiejszej nocy. Po jednej stronie weterani parkietu, a po drugiej młodziutka drużyna, która od samego początku sezonu liczy się w lidze.

/ Fot. PAP/EPA/PAUL BUCK CORBISJuż pierwsze minuty meczu przekonały nas o tym, że spotkanie tych obu drużyn będzie bardzo ciekawe i zacięte. Udowodnił to Blake Griffin, który przy stanie 2:0 wpakował piłkę do kosza nad Pau Gasolem. Mimo tak ciekawych zagrań ze strony L.A Clippers przegrali pierwszą kwartę 29:34.

Druga kwarta zakończona wynikiem 29:26 dla Lakers pokazała, że Jeziorowcy panują nad grą (63:55). Pierwszą połowę wspaniale zagrał Caron Butler, który w pierwszych 24 minutach meczu zdobył 23 punkty ze swoich 28.

Trzecia kwarta zakończona takim samym wynikiem (29:26) co druga, coraz bardziej przybliżała Lakers do zwycięstwa (92:81).

W ostatnich 12 minutach Clippers bardzo przybliżyli się do wyniku Lakers i w pewnym momencie mieli spore szanse na wygranie, ale ich szanse przekreślił Kobe Bryant, który na 24 sekund przed końcową syreną rzucił 2 punkty, które zapewniły Lakers zwycięstwo. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 113:108.

Po meczu środkowy Los Angeles Lakers (Andrew Bynum) tak komentował wsady Blake'a Griffina:"My mamy zwycięstwo, on ma zapewniony występ w highlight".

W ekipie zwycięzców najlepiej spisał się duet Bryant - Bynum. Kobe Bryant zdobył 31 punktów, 5 zbiórek, 6 asyst natomiast center L.A. Lakers 36 punktów, 8 zbiórek i 4 bloki.

Dla Clippers najwięcej punktów zdobył Caron Butler, który zapisał sobie 28 punktów, 4 zbiórki i 2 asysty. Po za tym Chris Paul, Blake Griffin i DeAndre Jordan zanotowali double-double.

L.A. Clippers - L.A Lakers (29:34, 26:29, 26:29, 27:21)
(Butler 28, Paul 22, Griffin 15 - Bynum 36, Bryant 31, Sessions 16)