156023 miejsce

NBA: Gortat znowu punktuje

Kolejne zwycięstwo w sezonie odniósł zespół Orlando Magic, pokonując LA Clippers 125:96 we własnej hali. 8 punktów dla ekipy "magików" zdobył Marcin Gortat.

Drużynie Orlando udało się zamazać plamę po ostatnim przegranym spotkaniu we własnej hali przeciwko Dallas Mavericks. Gospodarze od początku spotkania dominowali na parkiecie, i już do przerwy, przy wysokim prowadzeniu gospodarzy, praktycznie znany był zwycięzca tego spotkania.

Najwięcej punktów dla drużyny gospodarzy zdobył Anthony Johnson (25), popisując się świetną skutecznością z dystansu, trafiając 6 z 8 - "trójek". Gwiazda "magików" czyli Dwight Howard tym razem bardziej skoncentrował się na grze w defensywie, zebrał 15 piłek, zdobył 12 punktów. Najskuteczniejszym graczem ekipy gości oraz całego spotkania był Al Thornton który zaliczył 27 punktów.

Marcin Gortat na parkiecie pojawił się w 4. kwarcie przy wysokim prowadzeniu gospodarzy i swoje 8 minut, które spędził na parkiecie wykorzystał dobrze. Polak zdobył w tym czasie 8 punktów, trafiając 4 z 6 rzutów. Zanotował także 8 zbiórek, po 4 w obronie oraz ataku. Był to jeden z lepszych meczów Marcina w ostatnim czasie. Najlepszy swój występ Gortat zanotował 15 grudnia, kiedy to przeciwko Golden State Warriors, zdobył
16 punktów oraz zaliczył 13 zbiórek. W ostatnich spotkaniach Stan van Gundy nie dawał Gortatowi zbyt wielu okazji do wykazania się na placu gry.