NBA: Kolejne zwycięstwo "Ostróg" z San Antonio

Dziś w nocy czasu polskiego rozegrano zaledwie dwa spotkanie w NBA. Koszykarze Los Angeles pokonali na własnym parkiecie "Byki" z Chicago, a Spurs zwyciężyli w Sacramento.

Do ciekawego pojedynku doszło w Los Angeles, gdzie udali się koszykarze Chicago Bulls. Pierwszą kwartę zawodnicy Lakers zagrali spokojnie, zespołowo. Dla gości z Chicago 14 punktów w pierwszej odsłonie rzucił Andres Nocioni. Sądząc po takiej skuteczność, mogliśmy się spodziewać ciekawej gry tego zawodnika w dalszej części spotkania. Ostatecznie pierwsza kwarta padła łupem gości 19:21. W drugiej odsłonie, Lakers zdołali wyjść na prowadzenie, utrzymując kontrolę nad przebiegiem meczu. Po 20 minutach gry LA prowadzili 38:35.

W drugiej kwarcie zawodnicy Lakers włączyli kolejne bieg, grając coraz lepiej. Skutecznie zaczyna grać Lamar Odom, który także świetnie radzi sobie na desce, podobnie jak młody 19-letni Andrew Bynum. Do gry przystępuje ulubieniec publiczności, Kobe Bryant, który w całym spotkaniu rzucił mało, bo tylko 18 punktów. Trzecia kwarta zakończyła się remisem 34:34. W ostatniej ćwiartce za skórę gospodarzom mocno zaszedł Nocioni, który dziurawił ich kosz rzutami za trzy. Trener LA Phil Jackson wpuścił rezerwy, co wykorzystali goście. Mimo takiego posunięcia szkoleniowca Lakers, koszykarze z Chicago nie byli w stanie wygrać meczu. Dla „Byków” 30 punktów zdobył Andres Nocioni, a dla „Jeziorowców” 23 Lamar Odom.
W drugim spotkaniu, w pierwszej połowie oba zespoły – Kings i Spurs grały bardzo równo. W drugiej części spotkania zawodnicy z San Antonio wyszli na znaczne prowadzenie, które Kings w końcówce po zaciętej walce zniwelowali. Ostatecznie Spurs pokonali na wyjeździe Kings 99:108. W zespole Spurs dobre spotkanie rozegrał Tim Duncan – 35 punktów, 14 zbiórek. Wspomnieć należ również o Tonym Parkerze (17 pkt) i Argentyńczyku Ginobili (16 pkt).